Debrecené a Szuperkupa! Fradi-veréssel kezdte az idényt a DEAC!

| 2022. 09. 11. | 21:51:00
A hajdúságiak Budapesten lepték meg a zöld-fehéreket.

Az új jégkorongos idény első tétmérkőzésén, a Szuperkupán a magyar bajnok Ferencváros vendége a kupagyőztes DEAC volt vasárnap. Előzőleg esélyesebbnek tartották a zöld-fehéreket, a debreceniek azonban okos, taktikus, fegyelmezett játékkal borították a papírformát.

A gól sorát Mihalik András nyitotta, aki egy tetszetős szóló után talált be a Ferencvárosnak (1-0). Ugyanő nem sokka később előkészítőként jeleskedett, Dalecky pedig megduplázta a debreceni előnyt (2-0). A DEAC kapuját őrző Hetényi Zoltán biztos támaszt nyújtott a hátvédeknek, akiken tudtak kifogni a fradista csatárok. A második harmadban egy újabb okos góllal növelte előnyét a debreceni gárda: Novotny a büntetőpadról éppen visszatérő Szoszunov elé tálalt, aki egy csel után Arany kapus lábai között lőtt a kapuba! Két harmad után a háromgólos debreceni előny a játék képe alapján a Ferencvárosra volt hízelgő, hiszen a mieink az első és a második harmadban is elpuskáztak másfél percnyi kettős emberelőnyt!

Mihalik András gólja előtti pillanat

A harmadik harmadban a szemfüles Révész Marcell révén már négy góllal vezetett a DEAC, és innen már csodaszámba ment volna, ha a Ferencváros fordít. A szépítő gólt ugyan megszerezte Fodor Szabolcs legénysége, de többre nem volt képes a magabiztos debreceniekkel szemben. Így a DEAC jégkorongcsapata a két kupagyőzelem mellé a harmadik trófeát is megszerezte.

A héten már az Erste Ligában is megkezdődnek a küzdelmek, a DVSC – mit ad Isten – éppen a Ferencvárossal találkozik a nyitányon, szeptember 16-án, pénteken este 18.30-tól a Derék utcai jégcsarnokban.

[Beillesztett cikk: Debrecen legdrágább sportágában az energiaválság túlélése is cél]