Megtört a debreceni átok Kisvárdán. Dobogón a DVSC!

| 2023. 03. 11. | 17:17:00
A hajdúságiak először nyertek a Várkerti Stadionban.

Kisvárdára látogatott a DVSC a labdarúgó NB I. 23. fordulójában. A piros-fehér hívek azért is tekintettek nagy várakozással a találkozó elé, mert úgy kalkuláltak, hogy győzelem esetén a Loki dobogós pozícióba ugrik, valamint a debreceniek még sohasem nyertek Kisvárdán, és ennek a sorozatnak a végét is remélték a szombat délutáni összecsapástól.

Az Újpesten kiállított Manrique-ot a télen igazolt nigériai tinédzser, Hamzat Ojediran helyettesítette védekező középpályás posztján, és ugyancsak először kapott Blagojevicstől szerepet kezdőként Varga Kevin.

A találkozó elején a Kisvárda dominált, de mivel ugyanannyi hibával játszott, mint a DVSC, sokra nem jutott. A mezőnyben birkóztak nagyot a felek, a kapuk nem forogtak veszélyben. Egy fölé szálló, távoli kisvárdai lövés, és más semmi – jegyeztük fel a félidő derekán. A játékrész második felében a debreceniek dolgoztak ki a lehetőségeket, nem is egyet, de Kiziridisz kétszer is „rögbikapura” célzott ígéretes helyzetből, majd egy szép akció végén, Babunski közeli lövése után Petkovics a kapufát is segítségül hívta. Még ennél is nagyobb helyzete akadt a hazai gárdának az első 45 perc végén: Camaj is rögbisnek képzelte megát, és gyatrán fölé bombázott. Összességében egyébként kiegyenlített játék zajlott a pályán.

(Fotó. Cívishír)

Szünet két perccel megszerezte a vezetést a Loki, mégpedig egy parádés akció végén! Hátulról indult az akció és szépen fejlődött fel. Dzsudzsáék a felezővonalról remek ütemben indította a bal oldalon meglóduló Kiziridiszt, ő a tizenhatoson belül elegánsan tálalt a középen érkező Babunskihoz, aki senkitől sem zavartatva a bal alsóba helyezett (0–1). Öt húzásból szerzett gólt a DVSC, oktatófilmbe illő támadás volt!

A gól után – ahogy arra számítani lehetett – nagy energiákat mozgósított a Kisvárda, de mindezt elképzelés nélkül tette, így nem okozott gondot a hazai akciók kivédekezése a debreceniek számára, akik ha kitörtek a bunkerből, rendre zavart okoztak a rivális soraiban. Néhány kontrában több volt, mint amit a Loki kihozott belőle.

A 70. perctől fokozta a nyomást a Kisvárda, a debreceniek pedig már nem tudták labdatartással ölni az időt. Mivel azonban a védelem jól állt a lábán, Milosevics kapusnak pedig komolyabb védésre sem volt eddig szüksége, reménykedtünk abban, hogy sikerül kibekkelni az utolsó tíz percet, valamint a hét perc ráadást. Sikerült!

A DVSC története során először nyert Kisvárdán, ám az örömünk kettős: a piros-fehérek a tabella harmadik helyére léptek előre a labdarúgó NB I-ben!