Ehhez a Ferencvároshoz még sokat kell erősödnie a DVSC-nek

| 2023. 02. 26. | 19:12:00
A debreceniek veretlenségi szériája megszakadt.

A labdarúgó NB I. furcsa lebonyolítása folytán több mint egy naptári évet kellett várnunk az újabb DVSC-Ferencváros összecsapásra, és mivel az utóbbi időben a Loki megtáltosodott, idénybeli nézőcsúcs született vasárnap délután Debrecenben. Visszatért az igazi meccshangulat a Nagyerdőre, mert ugye a legendás Garamvölgyi Lajos örökségéből tudjuk, hogy a foci nézők nélkül olyan, mint a bika nemzőszerv nélkül…

A tömeg mindenesetre kifogott a Nagyerdei Stadion beléptető rendszerén: percekkel a kezdő sípszó után még több százan vártak a bejutásra.

A piros-fehérek kezdőjében természetesen ott volt Dzsudzsák Balázs, aki a századik alkalommal öltötte magára a DVSC mezét az NB I-ben. A Loki-kezdő annyi érdekességgel szolgált, hogy a sérüléséből felépülő francia, Deslandes újra elfoglalhatta helyét a csapatban, a védelem közepén, a sérült Kusnyír helyett pedig Blagojevics az ukrán Romancsukot bízta meg a jobb oldali védő szerepével.

Ryan Mmae lövése és Megyeri könnyed hárítása vezette fel a meccset. Tíz perc múlva ismét a marokkói került helyzetbe, és ezúttal bravúrra volt szüksége a Loki-kapusnak. A 12. percben a DVSC is megmutatta az oroszlánkörmeit: Dzsudzsák csavart nem sokkal mellé 18 méterről.

A bajnokságot utcahosszal vezető és az Európa-ligában nyolcaddöntős Ferencváros játszott fölényben a találkozó. A 18. percben Megyerit újra megdolgoztatták a zöld-fehérek, akik abszolút uralták a középpályát, és nem engedték kibontakozni a Lokit, amely 25 perc után azért erőre kapott! A 29. percben Dzsudzsák a sorfalba lőtt egy ígéretes szabadrúgást.

A 35. percben a DVSC-nevelés Sigéren megkönyörült Andó-Szabó játékvezető. A téglási futballista sárga lap birtokában rántotta vissza kézzel Dzsudzsákot, mégsem kapta meg a második lapot. Piros helyett jött a Fradi-gól! Két perc múlva Ryan Mmae perdítette a labdát a hosszú sarokba bal oldali beadás után (0–1). Bosszantó, hogy akkor kapta a DVSC a gólt, amikor már-már átvette a játék irányítását, bár kétségtelen, hogy a helyzetek alapján a 0-1-es félidei eredmény reális – könyvelte el a nagyérdemű a szünetben.

Harcoljatok! – adta ki a parancsot a B-közép a második félidő elején, amikor ismét a Ferencváros kezdett jobban. Az 51. percben egy Dzsudzsák-löket szállt fölé – jelezve a debreceni közönségnek, hogy a DVSC is a pályán van. Az 57. percben Megyeri hozta a frászt a nézőkre, amikor eladott labdájából fradista helyzet alakult ki, de szerencsére egy védéssel jóvá tette a hibáját.

Az 59. percben bemutatkozott a DVSC-ben a török Okay Edin, aki Szécsit váltotta, nem sokkal később pedig Loncsar és Mance beállításával próbált tovább frissíteni Blagojevics, nem sok sikerrel…

Sokéig eseménytelenül teltek a percek, a vendégek, aztán a 68. percben Traoré bombájánál Megyeri már verve volt, de a léc segített. A debreceniek nem tudtak építkezni, mert már a középpályán agresszív letámadással szembesültek. A felezőt is nagyon ritkán tudta átlépni a Loki, ha támadást akart vezetni.

A 79. percben aztán minden győzelmi reményünk elszállt: Ryan Mmae 18 méterről mesterien helyezett a jobb felsőbe (0-2). Ráadásul a múlt héten szépségdíjas gólt szerző Mancét egy csúnya belépőért kiállította Andó-Szabó, így az utolsó tíz percre már emberhátrányba is került a DVSC.

Mondhatni, hogy bejött a papírforma, mert ehhez a Ferencvároshoz még sokat kell erősödnie a DVSC-nek, amely csütörtökön a Magyar Kupa negyeddöntőjében, a Puskás Akadémia ellen vigasztalódhat.