A forduló góljaival nyert a DVSC a Bozsik-stadionban

| 2023. 02. 19. | 20:19:00
A debreceniek tovább ostromolják a dobogót.

A kiesőhelyen álló Honvéd otthonában szerepelt a DVSC a labdarúgó NB I. 20. fordulójában. Bár több játékost is igazoltak a debreceniek a téli átigazolási időszak hajrájában, a kezdőben csak régi arcok kaptak lehetőséget.

Már a találkozó második percében nagyot kellett védenie Szappanos kapusnak Ferenczi lövésénél, majd újabb nagy debreceni lehetőségek következtek, de mindegyik kihasználatlanul maradt. Az sem lett volna túlzás, ha a hajdúságiak háromgólos előnyre tesznek szert az első húsz percben – ilyen jó idegenbeli teljesítményt még nem láttunk a piros-fehérektől ebben a bajnoki kiírásban!

A 27. percben már Szappanos is tehetetlennek bizonyult! Mintaszerű debreceni akció végén Sós adott be balról, az őrizetlenül hagyott Babunski pedig 8 méterről, középről a kapu jobb oldalába fejelt (0–1).

A gól után átvette a játék irányítását a Honvéd, amelynek játékosai megszállták a debreceni térfelet, a vendégek pedig egyértelműen védekezésre kényszerültek. A 34. percben Tamás lövésénél már Megyeri kapus is verve volt, de segítségül hívta a kapufát. Ez volt az egyetlen igazán meleg helyzet a debreceni kapu előtt az első félidőben, hiába játszott mezőnyfölében a kispesti együttes a játékrész második felében.

Szünet után azonban az első villanás elég volt a Honvédnak az egyenlítéshez. Egy előreívelésnél lemaradtak a debreceni védők, Lukic megszelídítette a labdát Dominguesnek, aki a kifutó Megyerit megelőzve a kapuba helyezett (1–1).

Az 54. percben megint egy indítás nyomán zavarodott meg a debreceni védelem. Szécsi hibája után Domingues a félpályáról hozta helyzetbe Lukicot, aki senkitől sem zavartatva vezethette a labdát a kiszolgáltatott Megyerire, majd 10 méterről a bal alsóba gurított (2–1).

A 63. percben az égieknek köszönhettük, hogy megúszta az újabb gólt a DVSC. Óriási tűzijátékot rendeztek a kispestiek a debreceni kapu előtt, csúszva-mászva mentettek többször is a vendégek, és végül szögletre pattant a labda.

Nyoma sem már annak a jó játéknak, amivel a meccs elején operált a Loki. Debreceni helyzetek nélkül teltek a percek, Dzsudzsákék igazából csak szenvedtek a pályán. Semmi nem utalt arra, hogy érik az egyenlítő találat, ám a 73. percben a tizenhatos vonalán álló Szappanos kapus passzát Babunski lefülelte, majd 30 méterről az üresen maradt kapuba emelt (2–2). Egy perc múlva már Tamás ziccerét védte Megyeri, mert a középkezdés után is elaludt a debreceni védelem.

A hajrában mindkét együttes nyílt sisakkal játszott, és a 87. percben a debreceniek szépségdíjas góllal szerezték vissza a vezetsét! Varga Kevin mesteri passzal indította Loncart, aki a kapu előtt leadta Mancénak. Az újonnan igazolt horvát csatár ravasz sarkazással csapta be Szappanost, akinek kötényt adva gurított a Honvéd kapujába (2–3). A forduló gólját láttuk!

A végén a Honvéd még mindent megpróbált az egyenlítés érdekében, de a fegyelmezetten védekező debreceniek már nem adtak neki több esélyt.