Még az újonc is nagy falat volt a Debrecennek

| 2022. 08. 07. | 00:01:00
Nehéz évünk lesz!

Döntetlent játszott a DVSC labdarúgócsapata az NB I. második fordulójában. A Loki az újonc Kecskemét ellen 1-1-et ért el a Nagyerdei Stadionban.

A szezon első hazai mérkőzésére a győzelem reményében lépett pályára a DVSC, amely a tavasszal feljutott Kecskemét együttesét fogadta. Kell-e annál jobb ellenfél a nagyerdei debütáláshoz, mint az egyik újonc? – kérdezhették jogosan a szurkolók.

Az első félidő mindenesetre rácáfolt a hazai drukkerek optimizmusára. A Loki vezetőedzője, Joao Janiero több helyen is változtatott a kezdőcsapaton a Kisvárda elleni összeállításhoz képest. Ez azonban nem nagyon mutatkozott meg a DVSC játékában.

Langyos első félidőt követően egy dolgot konstatálhattunk: 45 perc alatt nem derült ki, hogy milyen formában van a két együttes kapusa, ami sok mindent elárul a támadójátékról. A Debrecen küzdött, a Kecskemét pedig örült, hogy az NB I-ben, a Nagyerdei Stadionban játszhat. A mutatott játékot látva sokan azon gondolkodtak, hogy a szünetben átmennek a közeli Békás-tóhoz, ahol finom bort és kellemes dzsesszzene várja a nagyérdeműt.
Változatos második félidőt láthatott a közönség, a Loki támadgatott, de a Kecskemét hatásosan védekezett, sőt időnkét ellentámadásokra is futotta erejéből.

A Loki a 67. percben aztán megszerezte a vezetést, Bárány Donát ismét igazolta, hogy lehet rá számítani, a Kisvárda után a Kecskemét kapujába is betalált (1-0).

A vendégek a 79. percben büntetőből egyenlítettek. A kecskemétiek 11-esét Szabó Levente magabiztosan értékesítette (1-1).

A folytatásban is lüktető volt a játék, helyzetek itt is, ott is, de a legnagyobb ziccerek is kimaradtak. Az utolsó 10 percben kétszer is a gólvonalról mentettek a vendégek, így az eredmény már nem változott, hazai pályán két fontos pontot elhullajtott a Loki. A találkozó összképe alapján nem túlzás azt mondani, hogy a csapatépítés még zajlik a Lokinál, a cél pedig jó eséllyel a kiesés elkerülése lehet.