Ha nem is meleg, de langyos maradt még a debreceni pite

| 2022. 04. 23. | 17:43:00
Abszolút nem dőlhetnek még hátra a DVSC labdarúgói, főleg nem ilyen játék után.

A DVSC a legmagasabb osztályban még nem szerzett pontot soha Kisvárdán, háromszor kapott ki a Loki a szabolcsi településen, sőt gólt is csak mindössze egyszer szereztek a cívisvárosiak. Április 23-án délután a labdarúgó NB I. 29. fordulójában mérkőzött meg egymással újra a két csapat. Ha pedig a számokról elmélkedik még tovább valaki, a Kisvárda és a DVSC is a legutóbbi öt bajnokiján öt gólt szerzett az NB I-ben. A két csapat legutóbbi összecsapása pedig gól nélküli döntetlennel zárult a Nagyerdei Stadionban.

Azt az első félidő színvonala egyértelművé tette, hogy túl sok gólt ezúttal sem láthat majd a nagyérdemú a két gárda soros bajnokiján, helyzetig sem jutott el a két alakulat negyvenöt perc alatt – csak egy huszonötméteres Varga-kísérletet jegyezhettünk föl –, pedig a mérkőzést megelőzően mindkét klubnál arról beszéltek, hogy feltétlenül győzni kell, ősidők óta tudjuk, ahhoz viszont gól kell. Az is igaz, az első félidő alapján, aki nem ismeri a tabellát, nem tudta volna megmondani, melyik csapat, miért küzd az NB I-ben jelenleg.

A változás az 50. percben következett, bár nem a meccs színvonalában, az eredményében. Mesanovic emelte át a labdát Deslandes feje fölött, akinek ezt követően a bal kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, a VAR-vizsgálat pedig véglegesen be is bizonyította, hogy jár a büntető a Kisvárdának. Bumba magabiztosan a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 1–0.

A kapott gól után a Loki elkezdett egyre veszélyesebb támadásokat vezetni, a hazaiak pedig mintha visszavonulót fújtak volna, ráültek az eredményre, leginkább a védekezés adta innentől a futballjuk alapját. Igaz, a 81. minutumban Camaj fejelt 7 méterről centikkel a jobb kapufa mellé, tehát azt nem lehet mondani, hogy feltartott kezekkel állt a hajrához a Kisvárda. A 84. percben pedig Baráth csukafejese a lécről vágódott a játéktéren kívülre.

Az utolsó tíz perc izgalmas volt, az eredmény azonban a DVSC megfeszített próbálkozásai ellenére sem változott, győzött Révész Attila legénysége – az NB I-ben továbbra sincs pontja Kisvárdáról a Lokinak. A Kisvárdának pedig a megszerzett 49 pontjával megvan a klubrekord, az élvonalban ugyanis nem gyűjtöttek még ennyi pontot soha.