Egy pontot ért a paksi adok-kapok

| 2021. 08. 14. | 19:52:00
Még mindig veretlen a debreceni csapat.

Kétgólos előnyről nem sikerült nyernie a DVSC-nek a Paks otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójának szombati mérkőzésén. A Loki nem játszott rosszul, sőt voltak a mérkőzésnek olyan szakaszai, amikor kifejezetten szép focit mutattak be a piros-fehérek, és az egy pontra mindeképpen rászolgáltak.

Bátran kezdte a mérkőzést a Debrecen, amely az első percekben többet birtokolta a labdát ellenfelénél, és veszélyeseben is játszott. Tíz perc elteltével aztán magára talált a hazai együttes, amely legutóbb a Puskás Akadémiát idegenben verte 6-1-re. Több gólhelyzet is adódott a vendéglátók előtt, a legnagyobb lehetőséget Szendrei hagyta ki a 17. percben, pontosabban a középpályás ziccerét Kosicky bravúrral védte. Némi fölénybe kerültek a hazaiak, ugyanakkor a DVSC ellentámadásaiban szinte állandóan benne volt a veszély, és egy ilyen akció végén a vezetést is megszerezte a Loki!

A 27. percben Dzsudzsák pazar indítása után Ferenczi törhetett be a paksi 16-osra, és a kapus mellett a bal alsó sarokba gurított (0-1).

A gól után a Paks az egyenlítésért még nagyobb erőket mozgósított, Szendrei például újabb hatalmas helyzetet hagyott ki, amikor közelről a kapu fölé fejelt. Kicsit „szétszakadt a pálya”, a védekezéssel kevésbé foglalkoztak a csapatok, miközben mindkét kapu előtt jó néhány komoly lehetőség adódott a gólszerzésre. Kis szerencsével a Debrecen öt perc alatt két gólt is lőhetett volna, de előbb a 32. percben Szécsi, majd a 35.-ben Tischler hagyott ki ajtó-ablak ziccert. Aztán viszont érkezett Dzsudzsák Balázs!

A 41. percben Bévárdi kapott jó indítást, majd a 16-oson belül több higgadt csel után gyönyörűen tálalt a középen érkező Dzsudzsák elé, aki 15 méterről futtából a bal alsó sarokba lőtt (0-2).

A félidő végén, amikor már mindenki a szünetre készült, büntetőt kapott a Paks, miután Kusnyír lökte fel Sajbánt az ötösnél.

A 45. percben Ádám Martin állt a labda mögé, és magabiztosan értékesítette a 11-est (1-2).

A szünetben hármat is cserélt a Paks, jelezve, hogy még nagyobb energiákat akar mozgósítani a győzelemért. Az egyenlítéshez nem is kellett sok idő, öt perc elteltével éppen az egyik cserejátékos talált be a DVSC kapujába.

Az 50. percben Hahn 10 méterről védhetetlenül lőtt a hálóba (2-2).

Nem sokat kellett várni az újabb debreceni ziccerre sem, az 55. percben Tischler „fejében” ott volt a vezetés, de Ferenczi remek beadásából közelről a kapu fölé fejelt.
A másik oldalon viszont „beindult az üzlet”, érkezett a harmadik paksi gól is, éls alig tíz perc alatt fordított a házigazda.

Az 55. percben Bognár 22 méterről szabadrúgásból mesterien csavart a Loki kapujának bal alsó sarkába (2-3).

A folytatásban kicsit leült a meccs, majd jöttek a debreceni cserék, és ezzel együtt az újabb fordulat a mérkőzésen!

A 73. percben a nem sokkal korábban beállt Ugrai volt szemfüles egy beadásnál, és közelről perdített a hálóba (3-3).

Az utolsó húsz percben azért már alábbhagyott a csapatok lendülete, a meccslabda pedig a 85. percben Kulcsár lábában volt, a paksi játékos 12 méterről leadott lövését azonban bravúrral védte Kosicky.

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Paksi FC-Debreceni VSC 3-3 (1-2)
Paks, 1800 néző, vezette: Zierkelbach
gólszerzők: Ádám (45. – 11-esből), Hahn (50.), Bognár (63.), illetve Ferenczi (27.), Dzsudzsák (41.), Ugrai (73.)
sárga lap: Kinyik (34.), illetve Tischler (7.), Kusnyír (44.), Deslandes (62.), Nikolics (85.)
Paks: Nagy G. – Kinyik (Kulcsár, 46.), Szélpál, Lenzsér, Szabó J. – Papp K. (Hahn, 46.), Balogh B. – Haraszti, Bognár (Bertus, 77.), Szendrei (Nagy, 46.) – Ádám (Böde, 57.)
Debrecen: Kosicky – Kusnyír, Korhut (Baráth, 69.), Poór (Nikolics, 46.), Charleston (Deslandes, 20.) – Varga J. (Sós, 69.), Dzsudzsák – Bévárdi (Ugrai, 69.) , Ferenczi, Szécsi – Tischler