A Loki kapott egy ötöst az AS Romától, de ott más focit játszanak...

| 2021. 07. 25. | 22:58:00
A debreceniek két góljának örülhetünk. Játékban nem sokat engedtek a Farkasok.

A Romától mintegy 80 kilométerre lévő Frosinone nevű városkában fogadta az olasz sztárcsapat, az AS Roma a DVSC-t vasárnap este. A Loki bajnoki főpróbájának minősülő összecsapáson a római Farkasok új vezetőedző, José Mourinho a legnagyobb sztárjait csak a kispadra ültette, azaz nem kapott helyet a kezdőben Dzeko, El Shaarawy és Mhitarján sem. A Loki kezdőjében csak annyi volt a meglepetés, hogy Baráth Péter középső védőként kapott szerepet az új arc, a francia-kameruni Deslandes párkjaként.

A DVSC nagy meglepetésre már a 4. percben vezetést szerzett, mégpedig egy pazar támadás végén.

Dzsudzsák a saját térfeléről indította Sóst, aki előbb összejátszott Bódival, majd balról Bárány fejére varázsolta a labdát, aki senkitől sem zavartatva öt méterről bólintott: gól (0-1)! Nem sokkal később Bárány lerántásáért 17 méterről járt szabadrúgás a Lokinak: Bódi fölé vágta.

A rómaiak ekkor úgy döntöttek, hogy nem osztanak több lapot a debrecenieknek, átvették a játék irányítását, és csak annyit engedtek a vendégeknek, hogy hátul adogassanak. Amint a Loki előrébb merészkedett, a Mourinho-legénység azonnal letámadott, és elvette a labdát a piros-fehérektől. Csak idő kérdése volt, hogy mikor jönnek az AS Roma-gólok. A debreceni védelem először 28. percben adta meg magát, amikor Ibanez hosszú indítása nyomán a spanyol Mayoral maradt egyedül Kosicky kapussal, és nem hibázott (1-0). A 33. percben a lengyel Zalewski ugratta ki Pellegrinit, aki előbb Deslandest hintába ültette, majd közelről kilőtte a bal alsót (2-1). A félidő végén a Romának volt még egy kapufája, a Lokinak említésre méltó akcióra nem futotta.

(Fotó: dvsc.hu)

A szünetben Mourinho egy kivételével teljes sort cserélt, és a debreceniek ezzel egy sokkal erősebb csapatot kaptak ellenfélül, mint az első félidőben. Jött is hamar az újabb gól: az olasz válogatottban is bemutatkozott Zaniolo emelt lágyan Kosicky fölött a kapuba (3-1). Rögtön a középkezdés után szépítette Loki: Bévárdi jobbról, éles szögből rúgta kapura a labdát, az új kapusról, Cerantulától éppen Ugrai elé pattant a labda, aki közelről nem habozott, és nem is hibázott (2-3). A debreceni védelem azonban a 65. percben megint „elaludt”, így Dzeko El Shaarawy labdájával egyedül léphetett ki, elhúzta a labdát a kifutó Kosicky mellett, majd az üresen maradt kapuba gurított (4-2). A 80. percben ismét villant a Bosnyák. Egy eladott debreceni labda után a bosnyák sztár iramodott kapura, 16 méterről okosan kilőtte a bal alsót (5-2). A debrecenieknek a végén jutott egy kis alamizsna, előbb Tischler perdített felé, majd Korhut lövését védte a kapus.

Játékban nem sokat engedtek a Farkasok a debrecenieknek, így igazán nem derült ki, hogy a DVSC éppen milyen formában várja a bajnoki rajtot. Egy biztos: olyan erős ellenfele nem lesz az NB I-ben, mint a Serie A legutóbbi idényének hetedik helyezettje. Ez a találkozó mindenesetre arra jó volt, hogy ismét szembesüljünk a valósággal, a két pontvadászat közti óriási különbségről.

A DVSC az NB I. rajtján, szombaton az új Bozsik Arénában vendégeskedik a Budapest Honvédnál.

Karambol a Bartók Béla úton: egy ember roncsba szorult