Megcsinálták! A DVSC visszajutott oda, ahová való!

| 2021. 05. 16. | 22:07:00
A debreceniek némi nehézségek árán hozták a kötelezőt, és bajnokként jutnak fel.

Amikor ősszel 8 ponttal is vezetett a Loki, nem gondoltuk, hogy még május derekán, az utolsó fordulóban is izgulni kell a feljutásért. Így az idény legfontosabb találkozóját vívta a Huszti-legénység, amelyre hazai pályán a Haladás várt, és már egy döntetlen is élvonalbeli tagságot jelent – így vágtunk neki a vasárnap esti összecsapásnak.

Az ingyenes, ám oltási papírhoz kötött meccs mintegy hatezer debrecenit hozott lázba, ennyien ugrottak talpra már 14. percben, amikor Bárány, Bódi és Baráth remek összjátéka végén utóbbi a leshatárról kilépve, senkitől sem zavartatva helyezett a tehetetlen Verpecz mellett a szombathelyi kapuba (1-0).

Addig csak néhány Andó-Szabó-ítélet borzolta az idegeket, a debreceni drukkerek nem feledik a 2014-es bajnokavatót, amelyen a Dombi ellen elkövetett nyilvánvaló szabálytalanságot „elnézte”, és nem adott tizenegyest.

A következő tíz percben a volt lokista, Verpecz István bravúrjai mentették meg a Haladást legalább két góltól, előbb Korhut löketét tolta szögletre ujjheggyel, majd jó reflexszel Varga József közeli fejesét hárította.

Baráth (pirosban) mint később kiderült, nyerőembere volt a Lokinak!

Köszönjük a bírónak!

A 39. percben Andó-Szabó visszaadott valamit abból, amit 2014-ben elvett: Baráth Péter esett el a tizenhatoson belül, a bíró szerint szabálytalanság miatt, így tizenegyest ítélt! Dzsudzsák kíméletlenül bevágta a büntetőt, így még közelebb került a Loki az NB I-hez (2-0). Két perc múlva már úszott a boldogság tengerében a debreceni nagyérdemű, hiszen Varga József is betalált (3-0), de egy gyors szombathelyi gól lehűtötte a kedélyeket a félidő végén (3-1).

Majdnem összeomlás

Szünet után három perc alatt nagyot változott a helyzet a Nagyerdőn. A Haladás előbb egy szerencsés találattal borzolta az idegeinket – Tóth Dávid beadásnak szánt labdája hullott be a jobb felsőbe –, majd Kosicky hozott össze egy tizenegyest (3-2). Megfagyott a levegő a stadionban, de a szlovák cerberus jóvá tette a hibáját: kivédte Medgyes büntetőjét! A Loki – boksznyelven szólva – megrendült a történtektől, és nehéz perceket kellett átélnie. Szerencsére Kosicky idegei nem szálltak el, és ez tartást adott a csapatnak.

Fel, támadás!

Az 58. percben Baráth „felhőfejesből” szerzett gólja jó hatással volt az infarktusközeli állapotban kerülő Loki-drukkereken (4-2), de teljesen megnyugodni még ekkor sem lehetett, hiszen a vérszemet kapó, tét nélkül játszó vasiak alaposan megnehezítették a nagy akarás miatt idegesen futballozó debreceniek dolgát.

Az utolsó húsz percben „leült” a meccs, a piros-fehérek átvették a játék irányítását, de nem mindenáron erőltették a támadásokat, elkezdtek már az idővel is játszani. A győzelem nem volt veszélyben, a végén Szécsi a bal kapufát, majd Szatmári a lécet találta telibe, és a hosszabbítás perceiben egy ordító helyzet is kimaradt, így a debreceniek ha nem is tükörsimán, de összességében magabiztosan hozták a kötelezőt, és bajnokként jutnak fel, ahogy azt el is várta Loki-tábor.

Most ismét a csapatépítés időszaka következik a DVSC-nél, nem kérdés, hogy ez keret az NB I-hez lényeges erősítésre szorul. Bízzunk a klubvezetők éles szemében és a lokálpatrióta szponzorok nagyvonalúságában!