Botrányosan gyenge DVSC-védelem, pontvesztés Békéscsabán

| 2021. 04. 28. | 21:45:00
A debreceniek ezt is nagyon elbaltázták.

A labdarúgó NB II. 35. fordulójában a 14. helyezett Békéscsabához látogatott a második Debreceni VSC, amely győzelem esetén meglehetősen nagyot léphetett volna a célja felé, és sokáig kézben is tartotta a meccset, aztán elszabadult minden...

Meglehetősen harciasan kezdett a Békéscsaba a Loki ellen, aminek vélhetően az volt az oka, hogy ősszel a debreceniek semmibe vették a koronavírussal terhelt viharsarkiak kérését a halasztásról, így játék nélkül a Lokié lett a három pont. A debrecenieknek húsz percre volt szükségük ahhoz, hogy kibontakozzanak, amikor ez megtörtént, védekezésre kényszerültek a lilák. Előbb egy balról érkező beadás után sikerült a csabai védők mögé kerülni, de Bárány hiába szerzett gólt, les miatt nem volt érvényes. Kisvártatva azonban Bárány remekül ugratta a bal oldalon felfutó Ferenczit, akinek pontos beadására Szécsi érkezett jó ütemben és közelről a kapu bal oldalába helyezett (0-1). Alig két perccel később Szécsi hasonló helyzetből megduplázhatta volna az előnyt, de a kapusba lőtt. Ezt nehezebb volt kihagyni, mint belőni…

A békéscsabaiak semmilyen veszélyt nem jelentettek a hajdúságiak kapujára. Az egész első félidő alatt kétszer jutottak el Grófig, de akkor is belebotlottak a labdába. Mentségükre szól, hogy a hírek szerint a keret majd’ fele sérült. A félidőben egygólos debreceni előnyt könyvelhettünk el, de ismerve DVSC-védelem „szeszélyes természetét”, ez cseppet sem volt megnyugtató.

A 49. percben már jobb lett a hangulatunk: szép passzok után Bévárdi jobbról befelé cselezett, majd 14 méterről elegánsan kilőtte a hosszú sarkot (0-2). A jó kedvünk alig egy percig tartott, Kinyik ugyanis „országos hülyeséget” követett el: előbb rosszul fedezte a labdát a tizenhatoson belül, majd az őt megelőző Lukácsot a kezénél fogva visszahúzta. Még a Holdról is látszott a szabálytalanság, naná, hogy a bíró is kiszúrta! A büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette (1-2), így ismét nyílt lett az összecsapás.

Vérszemet is kapott a Csaba, és 58. percre kiegyenlített. Dzsudzsák adta el a középpályán a labdát, a hazaiak akcióját pedig Paudits fejezte be fejesgóllal (2-2). A DVSC így nagyon nehéz helyzetbe került, és a mélyrepülés folytatódott. Nem sokkal később a másik középső védő, Poór betlizett, röviden fejelte haza a labdát, Lukács lecsapott rá, a kapuból kirontó Gróf pedig elkaszálta. Ez is tizenegyes! A sértett ezt is belőtte, és már a csabaiaknál volt az előny (3-2)!

A 70. percben hagyott ki ziccert, majd két Ugrai-lövést védett a hazai kapus. Mindent egy lapra feltéve támadott, nyomott a Loki, a 75. percben pedig – az első csabai tizenegyesnél kapitális hibát vétő – Kinyik Ákos közeli fejesgóllal kiegyenlített (3-3). Egy perc múlva azonban megint a Békéscsaba szerzett vezetést. Bal oldali szöglet után Gróf pipogyán mozdult ki a labdára, Pauditsról pedig a debreceni kapuba pattant a labda (4-3). A 82. percben Dzsudzsák mindent dühét beleadta egy lövésbe jó 25 méterről, és az eddig bravúrosan védő Krnács kapus nagyot lepkézve „bevédte” a labdát (4-4). A hajrában még Bévárdi előtt adódott nagy lehetőség, de "eltört" labdája a kapufát találta el és onnan kifelelé pattant.

Így a DVSC két nagyon fontos bukott el, bár ilyen védelemmel az egy pontnak is örülhetnénk. A Gyirmót nyerni tudott Nyíregyházán, ezzel két pontra közelítette meg a feljutást érő második helyet, ahol éppen a Loki tanyázik. Vasárnap hazai pályán, a Csákvár ellen menekülhet előre a Huszti-gárda.