Ezt büntetés volt végignézni: kikapott a DVSC Szolnokon!

| 2021. 02. 06. | 16:40:00
A debreceniek másodszor zakóztak az NB II-ben.

A labdarúgó NB II 23. fordulójában a listavezető DVSC a nyolcadik Szolnok otthonában lépett pályára szombaton, és olyan kényelmesen kezdett, hogy az még a Megye I-ben is kevés lett volna. A hazaiak már a 10. percben megszerezhették volna a győzelmet, Grófnak az óriási hibája után – elpasszolta a labdát hátul – kétszer is bravúrral kellett hárítania. Egy fölé helyezett Dzsudszák-szabadrúgásra, majd egy nem túl veszélyes Tischler-fejesre tellett a DVSC-től a félidő derekáig, amikor már Gróf sem tudott védeni, akit egy megpattanó labda hozott reménytelen helyzetbe (1-0). A gólt mindenesetre Rokszin jegyezte.

Ez a csapás sem késztette nagyobb erőbedobásra a debreceni legénységet, a Szolnok pedig – kihasználva ellenfele enervált hozzáállását - a 36. percben megduplázta az előnyét. Nagy bedobás után debreceni védőkről került a labda Tiszához, aki 10 méterről kíméltelenül bevágta (2-0).

Erre a gólra sem jött válasz a szünetig debreceni részről, de még helyzetig sem jutottak el Dzsudzsákék, így nem csoda, hogy Kondás Elemér kettős cserét hajtott végre a pihenő alatt: Tischler Patrikot Sós Bence, míg Bévárdi Zsombort Haris Attila váltotta.

A hajdúsági együttes a második félidőben már nagyon elánnal kezdett futballozni, és viszonylag hamar, az 55. percben tizenegyesből szépítenie sikerült. Szécsivel szemben szabálytalankodtak a szolnokiak a tizenhatoson belül, az ítéletvégrehajtó pedig Bódi Ádám volt (2-1).

A Loki ekkor már mezőnyfölényben játszott, a szolnokiak pedig kontrákra rendezkedtek be, olykor hosszú sprintekre kényszerítve Szatmáriékat. A debreceniek igyekezetéhez sajnos párosult ötlet, így a Tisza-partiak különösebb nehézségek nélkül tudták visszaverni a vendégakciókat. A 77. percben végre eljutott a szolnoki kapujig a DVSC! Haris távoli bombáját a hazai cerberus csak kiütni tudta, az ismétlés Szécsi részéről mellé ment…

A végén már kétségbeesetten ment előre a DVSC, de a lelkesen és fegyelmezetten védekező szolnokiakkal szemben nem jutott el az egyenlítésig. A DVSC így elszenvedte második vereségét a bajnokságban, de ennél sokkal szomorúbb a mutatott teljesítmény, ami a kilátástalanság határát súrolta…

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei az Év kerékpárútja
Az Év kerékpárútja díjat olyan útvonal kaphatja meg, amely vonzó célpont a turisták számára