Nehezen, de megtört a jég! Győztes DVSC-rajt az NB II-ben!

| 2020. 08. 02. | 21:28:00
A debreceniek temérdeknyi ziccert puskáztak el.

A kapus Zöldesi, a hátvéd Poór, a középpályás Sós és a csatár Tischler kapott lehetőséget a 28 év utáni első NB II-es Lokiban az új emberek közül. Varga József a kispadon „kezdett”, Korhut Mihály még ott sem, mert Kondás Elemér a DEAC elleni városi derbire tartogatja. A Budaörs elleni másodosztályú nyitányra összejött egy jó NB I-es közönség, egy hangos B-középpel.

A 3. percben egy nagy Loki-helyzet máris megadta az alaphangot. Sós Bence előzte meg védőjét, de a budaörsi cerberus, a debreceni nevelésű Kovács Péter résen volt, és az utolsó pillanatban tisztázni tudott. A DVSC lendületben maradt, és a 10. percben újabb lehetőséget dolgozott ki, de Sós balról célt tévesztett. A 17. percben Kundrák jobb oldali beadása után Tischler fejelt fölé 10 méterről. A 21. percben Varga Kevin közeli lövését védte a vendgékapus, kisvártatva Tischler „törte el” a labdát a kaputól 8 méterre. A 27. percben Sós már ziccert hibázott, majd a 30. percben ugyanő 8 méterről, senkitől sem zavartatva a kapusba lőtt.

A focit gólra játsszák, fiúk! – szólalt meg ekkor egy bosszús drukker az A-szektorban.

A Budaörs a kapura egyáltalán nem jelentett veszélyt, Zöldesit csak kósza beadások dolgoztatták meg.  A Loki azonban továbbra is „elszórakozta” a lehetőségeit. A 40. percben Bódi is beiratkozott a helyzetkihagyó bajnokságba egy elpuskázott ziccerrel. Túl nagy gólt akart, pedig kezdetnek egy kicsi is elég volna…

A második félidőben fokozta a tempót a Loki, de az első nagy lehetőség megint kimaradt. Szép összjáték után Varga Kevin a nehezét megcsinálta, majd közelről mellé gurított. Két perc múlva Bárány már Kovács Péter kapust is kicselezte, de egy visszazáró védő felszabadított.

A 60. percben már nemcsak a közönség, hanem a játékosok türelme is kezdett fogyni, és olykor az idegesség, a sietség miatt akadt el egy-egy ígéretesnek tűnő debreceni akció. A 68. percben Kovács Péter védett hatalmasat Varga Kevin lövésénél, jelezve, hogy Debrecenben több lehetőséget érdemelt volna.

A 76. percben Tischler mellé, három perc múlva Szécsi fölé fejelt nagy helyzetben. A közönség ekkor már a fejét fogta, de a 83. percben végre megtört a jég! Jobb oldali szöglet után Szatmári előbb megszelídítette a labdát, majd 12 méterről kilőtte a bal felsőt!

1-0

Tovább támadott a Loki! A gól utáni első akció végén Tischler nézte ki a jobb alsót, el is találta, de Kovács kapus szép vetődéssel mentett. A debreceniek még az utolsó percekben is kialakítottak még helyzeteket, de azokat is kihagyták.

Egy biztos: a továbbiakban ennél lényegesen jobb helyzetkihasználás kell!