Végre győzelem! Kapaszkodik az utolsó szalmaszálba a Loki!

| 2020. 06. 22. | 00:45:00
A debreceniek hétmeccses nyeretlenségi sorozatot szakítottak meg.

Amikor a labda útjára indult a keleti rangadón, már tudtuk, hogy a Kisvárda kicsikarta a győzelmet Kaposváron, így a DVSC öt pontra került a bennmaradástól. Magyarán: a DVSC esélyei tovább csökkentek a kiesés elleni harcban.

Harapósan kezdett a Loki, és a 4. percben Adeniji révén már helyzetbe is került, a nigériai légiós 19 méterről a jobb kapufát találta telibe. A 8. percben a második lehetőségét már gólra váltották a debreceni piros-fehérek. Tőzsér, Varga és Szécsi három passzból átjátszották a teljes diósgyőri védelmet, utóbbi pedig elegánsan helyezett 12 méterről a jobb alsóba.

1-0

A gól után a DVTK került mezőnyfölényben, a debreceni védelem azonban most megfelelően tette a dolgát. A 14. percben a debreceni tizenhatos elöl Varga Kevin Adenijit próbálta indítani, de a labda nem neki, hanem Szécsinek lett jó. A csatár a félpályáról vezette rá a labdát Brkovicsra, a msikolciak utolsó emberére, aki a tizenhatosnál cselre számított, Szécsi azonban váratlanul lőtt, mégpedig a léc alá!

2-0

Az utóbbi idők teljesítményének tükrében igazán nagyszerű volt ez a kezdés a debreceniek részéről, igaz, nem volt más választás! Ezzel még semmi nem dőlt el, a DVTK nagy erőket kezdett mozgósítani, a Loki védelme pedig ebben a szezonban gyakran adott okot arra, hogy a szurkolók ne érezzék magukat teljes harmóniában, még kétgólos előnynél sem.

Jöttek is a DVTK-lehetőségek. Előbb, a 30. percben Kiss futotta le a hazaiakat a bal oldalon, beadását Kinyik az utolsó pillanatban szögletre mentette Tabakovic elől. Kisvártatva Kiss a tizenhatos jobb oldali csücskéről csavart, Kosickynak kellett nagyot nyújtóznia!

A félidő végén ismét a Loki percei következtek. A 42. percben Varga Kevin balról, a tizenhatoson belül, az alapvonal közeléből adott középre, Memolla azonban Adenijit megelőzve mentett. A szöglet után nem tudtak felszabadítani a vendégek, majd amikor Tőzsérhez került a labda, már éreztük, hogy ebből lesz valami. A szurkolók által sokat bírált csapatkapitány balról Szatmári fejére varázsolta a labdát, aki öt méterről a léc alá fejelt.

3-0

Szünet után csipkedte magát a vendéggárda, és az 50. percben a Lokinak a szerencsére is szüksége volt. Tabakovic 18 méteres lövése után Kinyik úgy ért a labdába, hogy az centikkel elkerülte a kaput, majd két perccel később Sesztakov 22 méterről, szabadrúgásból találta el a jobb kapufát.

Ezek a kimaradt lehetőséget kedvét szegték a diósgyőri legénységnek, legalábbis úgy tűnt kívülről. A Lokira nem nehezedett már nagyobb nyomás a továbbiakban, sőt, kiegyenlített játékot láthattunk. A kapuk nem forogtak veszélyben, eseménytelenül telt el sok perc a második félidőben. Ahogy mondani szokta a lelátó népe: „leült a meccs”.

A 70. percben végre történt valami! Trujic és Polgár akadtak össze a diósgyőri tizenhatoson belül, mi egyformán szabálytalanak láttuk őket, Bognár játékvezető azonban a debreceni légióst tekintette kedvezményezettnek, és tizenegyest ítélt! Tőzsér bevágta a büntetőt!

4-0

A Diósgyőr becsületből hajtott a szépítésért, de semmi nem jött neki össze. A vártnál biztosabb nyert a Loki, és ezzel hétmeccses nyeretlenségi sorozat ért véget. A DVSC így kapaszkodik az utolsó szalmaszálba, két fordulóval a vége előtt két pont a hátránya, a sorsa a saját kezében van, két győzelemmel biztosan bennmarad. Legközelebb azonban Mezőkövesdre látogat, ahol vereség vagy döntetlen esetén akár el is búcsúzhat az NB I-től.

1 FTC 31 22 7 2 57 - 23 73
2 MOL FEHÉRVÁR FC 31 17 8 6 54 - 28 59
3 MEZŐKÖVESD 31 14 8 9 42 - 29 50
4 PUSKÁS AKADÉMIA 31 13 11 7 49 - 39 50
5 ZALAEGERSZEG 31 11 9 11 49 - 41 42
6 DVTK 31 12 5 14 38 - 46 41
7 BUDAPEST HONVÉD 31 11 8 12 31 - 40 41
8 KISVÁRDA 31 11 5 15 39 - 42 38