Vészhelyzetben a DVSC: csak a bravúr segít!

| 2020. 05. 31. | 11:17:00
A debreceniek a Honvéd vendégei lesznek vasárnap este.

Újabb fővárosi bajnokit játszik a Loki, amely a héten tizenegyesekkel Magyar Kupa-döntőbe jutó Budapest Honvéd ideiglenes otthonában, az Új Hidegkuti Nándor-stadionban vendégszerepel vasárnap (18.55).

A 2019/2020-as szezonjában már kétszer összecsaptak a felek, elsőként a 4. fordulóban, még tavaly augusztusban a Loki nagy bravúrral 3-2-re nyerni tudott idegenben, majd decemberben - immár a Nagyerdei Stadionban - 1-1-es döntötelen született.

A szezonbeli harmadik összecsapást a debreceniek rendkívül nehéz helyzetből kezdik, hiszen mindössze egy pontra vannak a kiesést jelentő 11. helytől. Égető szükség van tehát a pontokra!

A labdarúgók átérzik a Honvéd elleni rangadó fontosságát, úgy kell felfogunk, hogy minden meccs egy újabb lehetőség a korrigálásra és a javításra. Egy találkozót sem szabad félvállról vennünk, természetesen a Kispest elleni sem lesz másként. Vasárnapi ellenfelünknél látható, hogy más felfogásban futballozik az új edzővel, és felállási formában is mást próbál játszani. Stabil Honvédra számítok, megvannak azok a labdarúgói, akikre nagyon oda kell figyelnünk. Nem téveszt meg az sem, hogy 120 perces kupameccset játszottak és készülhetnek a jövő heti fináléra. Csak arra koncentrálunk, hogy mindenáron három pontot szerezzünk ellenük. El kell hinnünk, hogy alkalmasak vagyunk rá

- idézi Viteli Zoltánt a dvsc.hu. A tréner úgy érzi, a Ferencváros fogható lett volna legalább egy pontra, emiatt van benne hiányérzet.

A DVSC és a Budapest Honvéd a 96. egymás elleni rangadójára készül. A mérleg nyelve minimálisan a fővárosiak felé billen, hisz 33 debreceni győzelemmel szemben van 38 kispesti siker, döntetlen pedig 24-szer született. A gólkülönbség 113-143 a Honvédnak.