Megvan a Loki-bronz, irány az európai kupaporond!

| 2019. 05. 19. | 20:31:00
A debreceniek magabiztosan győztek a szezon utolsó merccsén.

A DVSC sorsa a saját kezében volt a labdarúgó NB I. záró fordulója előtt, azaz úgy vágtunk neki a Paks elleni ütközetnek, hogy győzelem esetén a Herczeg-gárda dobogón végez, ezzel pedig ismét kiléphet a nemzetközi porondra.

A találkozó elején a paksiak Debrecent is megjárt embere, Könyves Norbert próbált kellemetlenkedni volt kenyéradóinak, az első negyedórában ugyanis kétszer is menteni kellett előle a tizenhatoson belül. A 18. percben összeomlott a paksi védelem, köszönhetően Ferenczinek, aki remek csel után pazarul szolgálta ki a gólszerző Szécsit.

1-0

Alig három percet kellett várni ahhoz, hogy ismét talpon legyen a publikum. Varga Kevint vágták fel a kaputól 17 méterre, Bódi állt a labda mögé, gól!

2-0

A paksi cerberus csak nézte, amint Bódi szabadrúgása utána a labda utat talál a kapuba

A debreceni legénység a dupla előny birtokában túlságosan is visszavett a tempóból, ami hibának bizonyult, a paksiak pedig góllal büntettek. Simon kényszerítőzött Barthával, majd a kapu előtt őrizetlenül hagyott Cseke a bal alsóba gurított. Sakk, matt!

2-1

Mielőtt aggódni kezdtünk volna, jött a harmadik debreceni gól! Szatmári káprázatos, 60 méteres passzal indította Szécsit, aki a védők feje fölött átszálló labdát hagyta egyet pattanni, majd elegánsan a kapuba emelt.

3-1

Kényelmes előny birtokában vonulhatott pihenőre a debreceni gárda, amelynek szünet után a paksi védelem nyújtott hathatós segítséget a negyedik találathoz. Az 50. percben Lencsér a földön, a tizenhatoson belül esetlenül belekapott a labdába, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Tőzsér kíméletlenül bevágta!

4-1

A lényegi dolgok ezzel eldőltek, a továbbiakban jobbára csak baráti foci zajlott a pályán. A Paks már korábban biztosította a bennmaradását az élvonalban, így számára tét nélküli volt ez a debreceni mérkőzés.  Látszott is a vendégeken, hogy nincs ínyükre a foci, de a debreceniek sem vitték túlzásba a szorgalmat 4-1 után.

A kötelezőt azonban hozta a Loki, azaz megszerezte a harmadik helyet a bajnokságban, ami Európa Liga-selejtezőt ér. A Haladás mellett az MTK esett ki az NB I-ből, helyüket az NB II-ből feljutott Zalaegerszeg és Kaposvár veszi át a 2019/2020-as idényben.