A Loki emberelőnyben sem bírt a Fradival

| 2018. 10. 06. | 23:09:00
A játék képe alapján a debreceniek örülhetnek az egy pontnak.

A bajnokságot toronymagasan vezető Ferencváros otthonában igencsak bátran kezdett a DVSC, a találkozó első felében bátran felvállalta a támadásokat, és nem is hagyta kibontakozni a hazaiakat. Ez a játékszellem eredményezte a Loki vezető találatát: a 21. percben Bódi a bal oldalról tökéletes labdával szolgálta ki Takácsot a hosszú oldalon egy védővel a nyakán is bevette a Fradi-kaput. Mesteri húzás volt!

0-1

A debreceni gól után a Fradi értelemszerűen nagyobb sebességre kapcsolt, a nagy vehemenciára azonban ráfáztak a zöldek. Marcel Heister egy ütemmel lemaradt Varga Kevinről egy debreceni indításkor a középpályán, csak szabálytalanság árán tudta megállítani a Loki középpályását, de ezzel másodjára is besárgult, így villant a piros. Nemcsak gól, hanem emberelőnybe is került a DVSC a 31. percben!

Sajnos a Fradit doppingolta, a DVSC-t pedig „leültette” a gól és a kiállítás, így a félidő utoló negyedórájában nagy nyomás nehezedett a debreceni kapura, a fradistákl komoly helyzeteket is kidolgoztak emberhátrányban, szerencsére mind kihagyták.

A második félidő elején már nem volt ekkora málija a debreceni csapatnak, a 47. percebn Varga Roland beadása után Lanzafame Kinyiket megelőzve a kapuba fejelt.

1-1

Továbbra is támadásban maradtak a ferencvárosiak, mintha csak ők lettek volna emberelőnyben, nem pedig a DVSC. A debreceniek érthetetlen módon csak a védekezésre összpontosítottak. Vagy csak ennyire tellett az erejükből az emberhátrányban játszó Fradi ellen? Mindesnetre Nagy Sándor kapus bravúrjaira is nagy szükség volt ahhoz, hogy döntetlen maradjon az állás. Debreceni akciókra esély sem mutatkozott…

Egészen a 71. percig! Ekkor a Loki óvatosan előre merészkedett, és előbb Könyves kapott egy remek kiugratást, a kifutó Dibusz mellett a hosszút vette célba, de a kapufáról kipattant a labda. A leghamarabb Szécsi eszmélt, és 8 méterről kíméletlenül bevágta a léc alá a labdát!

1-2

A hajrában a Fradi nagy nyomást helyezett a debreceni kapura. A 82. percben egy szöglet után Lanzafame elé pattant a labda, aki 12 méterről kilőtte a jobb alsót.

2-2

A végén is Fradi támadott nagyobb lendülettel, így örülhetünk annak, hogy pontosztozkodással ért véget a bajnoki a az Üllői úti stadionban. A játék képe alapján ugyanis a döntetlen a hajdúságiakra nézve hízelgő, még úgy is, hogy hatvan percet emberelünyben játszottak.