Fontos pontokat bukott a „félig” motivált DVSC

| 2018. 05. 27. | 21:39:00
A debreceniek a szünet után jól fociztak, de az első félidőt „átaludták”.

Jobb híján fogjuk az égiekre, hogy még az idény utolsó hazai bajnokiján is kongott az ürességtől a Nagyerdei Stadion! A Puskás Akadémia elleni bajnoki kezdése egy órát csúszott. A terveket az égiek húzták keresztül, a vasárnapi felhőszakadás ugyanis kifogott a  küzdőtér vízelvezető rendszerén.

Lagymatag kezdés után korán kapták az első pofont a debreceniek: a 10. percben Radó 18 méterről kinézte, majd mesterien kilőtte a bal alsót.

0-1

A Loki a 17. percben jutott el először igazi gólhelyzetig. Ekkor Tőzsér végezhetett el szabadrúgást középről, a kaputól alig 17 méterre. Nagyerejű lövése azonban középre tartott, ahol a felcsútiak kapusa reflexből védeni tudott. Amint az később kiderült, ez volt az egyetlen említésre méltó debreceni akció az első 45 percben.

Bocsi, srácok, nem vagyunk elég motiváltak!

Így válaszoltak a debreceni ultrák a balmazújvárosi zakóra, illetve Herczeg András szavaira, aki szerint a csapat nem volt elég motivált, és azért kapott nagy ruhát a kiesőjelölt Balmazújváros otthonában.

Nos, a DVSC a Felcsút ellen sem tűnt elég motiváltnak, hiszen az első félidő derekán már a vendégek voltak sokkal veszélyesebbek. A piros-fehérek igazán meleg helyzeteket is át kellett élniük. Nem csoda, hogy fél órányi játék után már egyre több ingerült bekiabálás és szórványos füttyszó jelezte az elégedetlenséget.

A félidő hajrájában már a „Kurva gyenge!” örökzöld is felcsendült, miután továbbra is a felcsúti társaság focizott jobban, és a játék képe alapján a félidei 0-1 szégyenszemre a debreceniekre nézve volt hízelgő.

Ezek után az volt a minimum, hogy a Herczeg-gárda megembereli magát. Szünet után rákapcsolt a DVSC, és hamar szépített a helyzetén. Lám, támadásból születik a gól! Az 57. percben Bényei kaparta ki a gesztenyét, remek csellel tört be a tizenhatosra a jobb oldalon, középre lőtt labdájába pedig Tabakovic lépett bele jó ütemben. Hegedüs kapusnak nem volt esélye.

1-1

A gól után tovább „harapott” a Loki, és a 63. percben pedig részsikerhez jutott: Bacelic-Grgic durván beleszállt Kusnyírba, amiért Bognár játékvezető habozás nélkül kiállította. A megfogyatkozott Felcsút ellen már egyértelműen mezőnyfölényben futballozott a Herczeg-csapat, de ami ennél sokkal jobban tűzbe hozta a publikumot, azok a helyzetek voltak. Hegedüs kapus csak úgy repkedett a levegőben, a Loki ugyanis óriási tűzijátékot tartott. Csak éppen a gól hiányzott...

Tabakovicnak sok helyzete volt, de csak egy gólig jutott...

A „Kurva gyenge!” helyett már a „Mindent bele!” zúgott a stadionban. Hálás tud lenni ez a közönség, csak egy kis foci kell neki!

A debreceniek előtt a hajrában is akadtak lehetőségek, de ezek is mind kimaradtak, így a bajnoki dobogóért vívott versenyben a Herczeg-csapat komoly hátrányba került. A csapat játéka és küzdőszellem a második félidőben már elfogadható volt. Nagy kérdés, hogy miért nem sikerül 90 percig ilyen szellemben futballozni?

1. Videoton  32 20 8 4 64:26 68
2. Ferencvárosi TC  32 18 11 3 66:28 65
3. Újpest  32 11 13 8 39:37 46
4. Debreceni VSC 32 12 8 12 52:45 44
5. Honvéd FC 32 12 8 12 47:52 44
6. Paks 32 11 9 12 43:47 42
7. Puskás Akadémia 32 10 10 12 40:46 40
8. Mezőkövesd 32 9 10 13 35:51 37