Csúnyán leszerepelt a Loki Felcsúton

| 2018. 04. 18. | 23:53:00
A debreceniektől nagyon messze került a kupadöntő.

A Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzését vívta a DVSC a Felcsút otthonában, és hajdúsági szempontból abban a reményben kezdődött a találkozó, hogy az eredmény majd továbbjutási esélyekkel kecsegtet a debreceni visszavágón.

Másfél perc sem telt el, máris jött az első pofon. Molnár jobb oldali beadása után a hosszú saroknál Hegedűs fejelt, a Loki kapuját védő Kosicky csak kiütni tudta a labdát, amire Henty csapott le, aki közelről a kapuba helyezett.

1-0

A DVSC sokáig nem tudott említésre méltó akciót vezetni. A 25. percben jegyezhettük fel az első lövést: Varga Kevin 20 méterről próbálkozott, de a felcsúti kapus a helyén volt. Nem sokkal később megint Varga próbálkozott távolról, de ezúttal célt tévesztett. Kisvártatva az ő lövésébe piszkált bele Könyves, de a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Többet birtokolta a labdát a Loki, mégis újabb hazai gól született. A 31. percben egy kontra végén Henty lefutotta Szatmárit, majd 14 méterről Kosicky mellett a debreceni kapuba helyezett.

2-0

Henty tíz perc elteltével is kivágott egy nagy sprintet, és Kinyiknek villant a piros lap. A debreceni védő utolsó emberként csak szabálytalanul tudta feltartóztatni a kapura törő Puskás-csatárt. Igaz, a felcsúti légiós kezezésgyanús helyzetben szerezte meg a labdát, ez azonban nem lehet vigasz. A baj pedig csőstül jön: a szabadrúgást 22 méterről Perosevic bevágta!

3-0

A DVSC ezzel nagyon nehéz helyzetbe került a párharc tekintetében, és a fiúk dicséretére szóljon, hogy a második félidőben tíz emberrel is támadni próbáltak. Könyves és Mengolo helyett ekkor már egyedül Takács játszott elöl, a kiállított Kinyik helyét a középső védő posztján az addig balbekket játszó Mészáros foglalta el, új emberként pedig még Sós Bence kapott lehetőséget.

A DVSC megvoltak a lehetőségei, de Fortuna ezúttal nem fogadta kegyeibe a Herczeg-gárdát, mint a Honvéd elleni negyeddöntő-visszavágón. A hazaiaknak azonban sinte minden bejött. A 79. percben Knezevic is betatalált, megadva a kegyelemdöfést a DVSC-nek.