A végén fordított a Balmazújváros

| 2018. 04. 14. | 21:13:00
Fontos győzelemet aratott a Horváth-gárda.

A Balmazújváros a hajrában két büntetőt kapott, ezekkel fordított a vendég Diósgyőr ellen szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójában. A hazai csapat - amely saját közönsége előtt sorozatban hatodszor maradt veretlen - az idény során harmadszor győzte le a DVTK-t, előzőleg augusztusban hazai pályán 4-0-ra, majd novemberben vendégként 2-1-re.

Az első félidő nagy részében nem vállaltak komolyabb kockázatot a csapatok, többnyire a mezőnyben folyt a játék, nem alakult ki gólszerzési lehetőség. Azután annyiban változott a helyzet, hogy mindkét oldalon volt egy-két gyors megindulás, de egyik kontratámadást sem sikerült pontosan befejezni vagy rossz labdaátvételek vagy a visszazáró védők közbeavatkozása miatt. A Balmazújváros akcióinak jelentős része lesen akadt meg. Az utolsó negyedórában a labdát többet birtokló vendégek kétszer is helyzetbe kerültek, de előbb egy lövés, majd egy fejes kerülte el a hazai kaput.

A szünet után viszont gyorsan gólt szerzett a DVTK, miután egymás után több passz is pontos volt. A hátrányba került Balmazújváros nem igazán találta a ritmust, Horváth Ferenc cserékkel próbált változtatni a helyzeten, de a legközelebb a gólszerzéshez sokáig így is csak pontrúgásból jutott a csapata: a 70. percben Vajda lövésénél Antal nem tudta megfogni a labdát, amely azután a kapufára pattant. Vajda később akcióból is eltalálta a kapufát, majd a hajrában ismét próbálkozott, Szarka pedig kézzel ért a labdához a böntetőterületen belül. A tizenegyest Rudolf értékesítette, két perc múlva pedig Harsányi esett el, ezért is büntető járt, amit ugyancsak belőtt Rudolf.

Sikerével a Balmazújváros elmozdult az utolsó helyről.