Parádés Loki-győzelem a keleti rangadón!

| 2017. 09. 09. | 21:53:00
A végén több is lehetett volna közte.

Két jó formában lévő csapat találkozott egymással a kelet-magyarországi rangadón, amelyen Herczeg András a bajnok Honvéd ellen nyerő alakulatot küldte pályára. Gyors gólváltással kezdődött a mérkőzés, hiszen hamar vezetéshez jutottak a vendégek,

akik a 4. percben egy remek kiugratást követően Óvári emelésével jutottak előnyhöz (0-1).

Pár perc kellett, hogy magához térjen a Loki, de szerencsére az első lehetőségből sikerült egyenlíteni:

a 11. percben Varga Kevin két remek csellel játszotta magát tisztára, majd pazarul csavart a bal alsóba (1-1).

A folytatás jó iramot, ám helyzetek nélküli játékot hozott. Valamivel többet birtokolta a labdát a DVTK, de DVSC védelme jól zárt. A 39. percben aztán kevés hiányzott az újabb Loki-gólhoz: Könyves jobbról 17 méterről lőtt, a diósgyőri kapus, Antal óriási bravúrral tolta ki a labdát a jobb kapufa mellől.

A második félidő iramára sem lehetett panasz, mindkét csapat rendesen odatette magát, a két szurkolótábor pedig remek hangulatot teremtett a stadionban. Lüktetett a játék, a középpályát gyakran gyorsan átjátszották a csapatok, így pillanatok alatt az ellenfél 16-osának környékére értek a játékosok. Ennek ellenére igazi nagy gólhelyzetet sokáig egyik oldalon sem sikerült kialakítani.

A 82. percben aztán ott volt a győztes találat a csereként beállt Tabakovics lábában, ám a Loki nyári igazolása 15 méterről a kimozduló kapusba lőtte a labdát. Ekkor helyzet kevés adódik egy csatár előtt egy szezonban.

Ami késik, azonban nem múlik: a másik cserecsatár, Takács Tamás egy kapu előtti kavarodás után közelről bebelsőzte a labdát a diósgyőri kapuba (2-1), majd jött a slusszpoén: a kitámadó diósgyőrieket lekontrázta a DVSC, az előbb ordító ziccert hibázó Tabakovics pedig 17-ről állított egyet, majd kilőtte a bal felsőt (3-1).

Kiváló meccsen, nagyon értékes győzelmet aratott a Loki, amely zsinórban harmadik találkozóját nyerte meg, ráadásul mindhárom skalp figyelemreméltó, hiszen előbb a tavalyi dobogós Vasas, majd a bajnok Honvéd, most pedig az idei szezonra megerősödött Diósgyőr bánta a debreceniek jó teljesítményét.