Téttel, tét nélkül, mindenhogy megy a magyaroknak

| 2022. 07. 12. | 21:08:00
Veretlenül csoportgyőztes a női U17-es kosárlabda-válogatottunk a debreceni világbajnokságon.

Egy valami teljesen biztos volt a július 12-i Magyarország–Mexikó női U17-es kosárlabda-mérkőzés előtt a Debrecenben zajló vb-n, nemzeti csapatunk az eredménytől függetlenül megnyerte az A csoport küzdelmeit.

Ránézésre igencsak nyögvenyelősen indult el a találkozó, 2 perc 18 másodperc kellett az első pontokhoz, Mexikó szerezte meg azokat, majd hamar fordítottunk, mondhatni belendült az összecsapás. Igaz, pontzuhatag így sem volt a meccs első negyedében, 13–5-re vezettünk tíz percnyi játék után.

A második játékrészben parádés megoldásokkal rukkoltak elő a magyar fiatalok, elkezdtek egyre jobban büntetőzni is, ennek pedig nem is lehetett más a vége, minthogy növeltük az amúgy is magabiztosnak mondható előnyünket. A mexikóiaknak több mint három perc kellett ebben az etapban, hogy egyáltalán betaláljanak. A nagyszünetre már tizennyolc ponttal vezettünk, 33–15 állt az eredményjelzőn.

Mexikói szempontból a harmadik játékrész igencsak gyötrelmesre sikerült, először 4 perc 50 másodperc elteltével dobtak kosarat. A lényegen ez semmit nem változtatott, kérdés nem férhetett a magyarok sikeréhez, három negyed után 46–25-re vezettünk.

A befejező játékrész a hab volt a tortán, a cseresznye a koktélos pohár szélén, pályára léphettek azok is, akik eddig kevesebb szerephez jutottak, és nyugodt szívvel, magabiztosan készülhetnek a lányok a július 13-i, Argentína elleni nyolcaddöntőre, hiszen eddig hibátlan a teljesítményük, Mexikót az utolsó csoportmeccsen 71–36-re győzték le.

A Magyarország–Argentína nyolcaddöntőt 17 óra 30 perctől rendezik a Főnix Arénában július 13-án.