Csalódás! Ismét hazai pályán kapott nagy zakót a DEAC

| 2021. 11. 13. | 20:39:00
A debreceniek egyszerűen rossz napot fogtak ki.

Az előző szezon bronzmeccse óta először találkozott a DEAC kosárlabdacsapata a Szegeddel, és volt miért revánsot venni, hiszen tavasszal a Tisza-partiak elorozták a medált a debreceniek elől.

A DEAC magabiztosan, eredményesen kezdett (2. p.: 8-2), majd porszem került a gépezetbe. A szegediek lassan, de biztosan ledolgozták a hátrányukat, és két ponttal elvitték az első negyedet. A debrecenieknél a távoli és középtávoli próbálkozások rendre kimaradtak, és a védekezés sem működött hatékonyan, s bár a szegediek sem tündököltek, kevesebb hibával játszottak. Így fordult elő, hogy a második negyed derekán már kilencpontos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Végül hétpontos szegedi előnyt könyvelhettünk el a szünetben.

A harmadik negyed legelején Milenko Topicsnak máris időt kellett kérnie, hiszen a fiúk fejben az öltözőben maradtak, és hirtelen 12 pontosra hízott a különbség. Csakhogy a folytatásban is gyatra dobóteljesítményt láttunk debreceni részről, a szegediek pedig a volt DEAC-os kapitány, Bognár Kristóf tripláival faképnél hagyták a hazaiakat (23. p.: 44-64). Ekkor egy teljesen szétesett csapat benyomását keltette a DEAC, amely nagyon csúnyán elbukta ezt a negyedet.

Óriási fordulatra lett volna szükség, hogy a végén a debreceni közönség örüljön, de erre esély sem volt. A DEAC ugyanis egyik mutatóban sem javult fel, különösen védekezésben nem. A szegedieknél Bognár mellett Pearsons és Cook is megoldhatatlan feladat elé állította a debreceni egyetemistákat, így a hazai drukkerek legnagyobb bánatára nagyon sima szegedi siker született. A DEAC a második hazai bajnokiját vesztette el, és immár öt győzelme mellett öt veresége is van a pontvadászatban.