Nagy verést kaptak a pécsiek Debrecenben

| 2020. 02. 11. | 20:36:00
A mieink ellenállhatatlanul játszottak.

Közvetlen riválisát, a tabellaszomszéd, a forduló előtt hasonló győzelmi mutatóval álló Pécs együttesét látta vendégül a DEAC kosárlabdacsapata a hétközi bajnokin.

A pécsiek kezdték meg a kosárgyártást, de a 4. percben már átvette a vezetést a DEAC, köszönhetően elsősorban Manigat és Tóth jó játékának, de amikor Moody is „felpörgött”, egyre nőtt a távolság a két együttes között. A debreceniek remek védekezéséről mindent elárul, hogy a pécsieket sikerült 11 ponton tartani az első negyedben!

A folytatásban Moody varázsolt, és hamar tíz pont fölé hízott a hajdúságiak előnye. A Kovács-csapat nem érte be ennyivel, és csak ezután indult be igazán a hazai a pontgyártás. Az új szerzemény, Milosevics is megszerezte első pontjait, a védekezés továbbra is határozott és kemény volt a hazai oldalon, így könyvelhettünk el a félidőben 21 pontos DEAC-előnyt.

Mindez még nem jelentette, hogy eldőlt a meccs, és a pécsiek nem is adták fel! A kényelmes előny birtokában azonban Kovács Adrián vezetőedző pihentethette kulcsjátékosait, de ezzel nem sokat segített a pécsieknek, mert például a Tóthot váltó Omenaka is nagyszerűen játszott támadásban és védekezésben egyaránt. Moody triplájával a 27. percben már 25 pontos vezetésre tett szert a DEAC (58-33), de még mindig nem dőlhettünk hátra, mert két pécsi hárompontos jelezte, hogy a vendégek még nem csüggednek. A debreceni azonban szerencsére nem estek abba a hibába, hogy kiengedjenek, és a harmadik negyedet is sikerült megnyerniük 3 ponttal.

Innen már legfeljebb a csoda segíthetett a vendégeken, ekkora előnyt egy negyed alatt még egy amatőr csapat sem adna el, nemhogy a DEAC, amely egyre profibb. A közönség így egy felszabadultan játszót egyetemi gárdát láthatott az utolsó negyedben. A 33. percben már 30 pontos debreceni vezetésnek tapsolhatott a nagyérdemű (78-48). A végén is maradt a harminc, így elmondhatjuk, hogy a DEAC kiadós verést mért a vendégeire ezen a napon. Szép volt, fiúk!