Kikapott a DEAC Jászberényben

| 2019. 01. 19. | 21:43:00
Boriszov nélkül nem volt esélye a Debrecennek.

Tízpontos vereséget szenvedett a DEAC az NBI A-csoportos kosárlabda bajnokság 16. fordulójában Jászberényben. Hiába küzdöttek a második félidőben nagyon Ivosev Tamásék, az első húsz perc alatt összeszedett tetemes hátrányt már nem tudták ledolgozni.

Nem a legjobb előjelekkel várhatta a találkozót a DEAC, ugyanis Milos Boriszov hátproblémák, Kósa Tamás pedig bokasérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. A montenegrói helyét Polyák László vette át a kezdő csapatban, míg Daniel Amigo újra ott lehetett a feldobásnál. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a nagyszerűen kezdő Coleman vezérletével meglépett a Jászberény, Berényi Sándor időt is kért (13-7). A hajdúságiaknak meggyűlt a baja a lepattanókkal, a házigazdák kevesebb, mint öt perc alatt nyolc lecsorgót is összeszedtek a támadó térfélen. Hanry Dugat fújt ébresztőt egy kettő plusz egyes akcióval, sőt Velkey és Amigo büntetőivel már csak kettő volt közte (19-17). A negyed hajrája azonban a JKSE gárdájának sikerült jobban, és egy 7-0-s rohanással újra magabiztos előnyre tettek szert.

A második játékrész kezdetén Aleksandrov hárompontosával kétszámjegyűre hízott a differencia, sőt Czirbus József két közelijével már nagy bajban volt a DEAC. A vendéglátók nem kegyelmeztek, Colman zsákolásával már 16-0-s futásnál jártak, a debreceni szakmai stáb kénytelen volt kikérni második egyperces szünetét is (35-17). Ezt követően valamelyest stabilizálódott a DEAC játéka, de a 15 pont körüli különbség állandósult, ráadásul a palánkok alatt továbbra sem tudtak mit kezdeni a jászságiakkal. A nagyszünethez közeledve újra lendületbe jött a JKSE, már húsz fölé is nőtt a különbség, a DEAC pedig Boriszov nélkül csak erőlködött. A félidő utolsó percében Manigat távolijával sikerült valamelyes zárkózni, de az 55-37-es első húsz perc nem sok jóval kecsegtetett.

Faragtak a hátrányon

A fordulás után Berényi Sándor magas szerkezetre váltott, Amigo, Bognár és Ivosev egyszerre volt a pályán. Jó döntésnek bizonyult, négy perc elteltével 12-re zárkózott a DEAC (63-51). Már-már éledezni látszottak a hajdúsági remények, de a Jászberény egy 8-0-s sorozattal gyorsan lehűtötte a kedélyeket. Bár a védekezés továbbra is hagyott kívánnivalót maga után, nem estek össze a cívisvárosiak, sőt, nagyszerű támadójátékuknak köszönhetően újra 12-re zárkóztak a negyed végére (80-68).

A záró felvonásra érezhetően bekeményítettek a csapatok, Boriszov hiányában Dugat és Manigat igyekezett átvenni a vezér szerepét, utóbbi ötödik hárompontosa után hosszú idő után újra tízen belülre került a DEAC (84-75). Várható volt, hogy nem tudják egész mérkőzésen tartani az extra dobóformát a csapatok, ami inkább a vendéglátóknak kedvezett, mivel az idő vészesen fogyott. Hiába tettek meg mindent a felzárkózásért a debreceniek, a vége tíz pontos hazai győzelem lett, de a második félidőben mutatott küzdeni akarásért minden dicséret megilleti Berényi Sándor tanítványait.

A következő két bajnoki sorsdöntő lesz a DEAC számára, a TF elleni idegenbeli, és a Szeged elleni hazai találkkozón nagyon sok múlhat.