Hatalmas pofont kapott a Honvéd Debrecenben

| 2017. 01. 29. | 20:53:00
Rangadónak indult, könnyed játszadozás lett.

Miután a kosárlabda NB I/B. Keleti-csoportjának jelenlegi harmadik és negyedik helyezettje találkozott Debrecenben, ráadásul a Honvéd ősszel hazai pályán legyőzte a Debrecent, parázs csatára volt kilátás vasárnap este az Oláh Gábor utcai csarnokban, ám ehelyett K.O.-val rendezte le a mérkőzést DEAC. Már az első negyedben jelezték a hazaiak, hogy ez nem lesz sétagalopp a fővárosiaknak, hiszen az első tíz perc végén 32-9 volt az állás. A vendégek nem tudtak mit kezdeni a Jones, Farkas, Velkey trió parádés formájával. Bár a második negyed kiegyenlítettebb játékot hozott, a Honvéd nem tudott zárkózni, így 22 pontos debreceni előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

Velkey 18 pontnál állt meg

A DEAC a szünet után sem állt le, még úgy sem, hogy a kulcsjátékosok egyre többet pihentek. A harmadik negyedben már 40 pont(!) felé ment a különbség, örömjátékot láthatott a lelkes hazai publikum. A vendégek a végére teljesen megrogytak, az utolsó másodpercekben már azért kért kétszer is időt a hazai stáb, hogy meglegyen a 100 pont. Ez végül Szabó kétpontosával sikerült is, így a vége brutális debreceni siker lett. Az külön öröm lehet a debreceni drukkereknek, hogy Berényi Sándor együttese sorozatban harmadszor is elérte a százpontos álomhatárt.

Lajsz sokat küzdött a palánk alatt

A megállíthatatlan debreceniek múlt héten az ősi rivális Nyíregyházát győzték le 36 ponttal, míg azt megelőzően a Nagykőröst ütötték ki közel 80 ponttal, vasárnap a Honvéd sem úszta meg.

DEAC Kamilla Gyógyfürdő – Budapest Honvéd SE 100-59 (32-9, 21-22, 24-9, 23-19)
DEAC:
 Jones 20/3, Velkey 18/9, Molnár 10/6, Farkas 20/6, Szabó 13 cserék: Kósa 2, Varga 4/3, Opre 6, Lajsz 4, Pék 3/3, Szarka -, Kovács -.

Berényi Sándor:
 A második és a negyedik negyed 4-4 percét leszámítva meggyőzően teljesítettünk, ekkor meggyűlt a bajunk a lepattanókkal és a szabad labdákkal, a Honvéd ránk tudta erőltetni az akaratát. Amikor elég agresszívak voltunk védekezésben, akkor sok könnyű kosarat szereztünk, és ez az a játék, amit látni szeretnénk a csapattól. Gratulálok a fiúknak, és szeretném megköszönni az egész csapat nevében a közönségünknek, hogy ilyen fantasztikus hangulatot teremtettek.

5.   Nyíregyháza Blue Sharks 13 0.77 20 7 6 989 1004 Gy1 3-2 4-4 2-3
6.   Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 14 0.75 21 7 7 1023 1028 V3 6-2 1-5 1-4
7.   Nagykőrösi Sólymok KE 13 0.73 19 6 7 940 1006 V3 4-2 2-5 2-3
8.   EKE Eger KOK 14 0.71 20 6 8 994 1030 Gy1 5-2 1-6 2-3
9.   Calle Pubfood Békés 13 0.69 18 5 8 1030 1052 Gy2 3-4 2-4 3-2
10.   Salgótarjáni KSE 14 0.68 19 5 9 973 1067 V2 5-2 0-7 1-4
11.   Óbudai Kaszások 14 0.64 18 4 10 1101 1166 V1 4-3 0-7 2-3
12.   MAFC 13 0.62 16 3 10 909 1115 V1 3-4 0-6 2-3

1: lejátszott mérkőzések, 2: pontok, 3: győzelmek, 4: vereségek, 5: dobott pontok, 6: kapott pontok, 7: győzelmek/vereségek sorozata, 8: hazai pályán, 9: vendégként, 10: utolsó 5 mérkőzés

Jövőhéten az óbudai Kaszásokhoz látogat a DEAC, majd két hét múlva a listavezető MEAFC-ot fogadják.

Szexuális erőszak a Blaháné utcán: tagad az egyik vádlott
Hencidáról érkezett a két férfi Debrecenbe szórakozni...