A kapusbravúrok ellenére is Debrecenben maradtak a pontok

| 2021. 11. 08. | 22:33:00
A TFSE gárdáját fogadta a DEAC a honi futsal NB I. 11. fordulójában, parázs összecsapás kerekedett belőle.

A középmezőny oszlopos tagjának számító DEAC hétfőn este az utolsó előtti helyen álló TFSE-t fogadta a DESOK-ban. A mérkőzés esélyesének a hazaiak számítottak, és ennek megfelelően végig uralták is a mérkőzést Elek Gergő tanítványai. Annak ellenére, hogy a debreceniek alig-alig engedték át saját térfelükre az ellenfelet az első húsz perc nem hozott gólt, csak nagy helyzeteket. Az első játékrészről el lehet mondani, hogy a két kapus (Dobi, Haála) nagyszerű teljesítményéről szólt minden, bravúrt bravúrra halmoztak.

A második félidő első fele annyi változást eredményezett mindössze, hogy a DEAC még nagyobb nyomást helyezett a TFSE gárdájára, az első találatra azonban a 30. percig várni kellett. Ekkor egy bal oldali lapos beadás után Berecz Rafael volt eredményes középen megszerezve a hazaiaknak a már régóta érni látszó vezetését. Az 1-0-s cívisvárosi előny után elkezdett nyomni a TFSE is, de jól állta a sarat a DEAC hátul. Aztán jött egy szabálytalanság hazai oldalon Dobi Attilától, a "kaszálása" kiállítást ért. Kihúzta az emberhátrányt a DEAC, sőt a brazil légiós, Rodrigo az utolsó percben még lőtt egy megnyugtató gólt üres kapuba. Mivel ekkor 19 másodperc volt vissza, maradt a 2-0 a végére, győztek Elek Gergő "fiai".