Megvan az első idegenbeli DEAC-győzelem

| 2023. 02. 25. | 19:26:00
Éppen ideje volt már.

A férfi kézilabda NB I/B 19. fordulójában az Ajka vendégeként lépett pályára a DEAC február 25-én, szombaton délután. Az egyetemisták négy hellyel előzték meg a találkozó előtt a a 15. pozíciót elfoglaló házigazdákat, mi más is lehetett volna a céljuk, mint győzelemmel távozni ellenfelüktől.

Kiss Roland gólja vezette fel az összecsapást, majd további kettőt is dobott rögtön az elején a Debrecen, amely így 3-1-re vezetett, amikor megrázta magát az Ajka. A hetedik percben Beuer megfordította 4-3-ra az állást, majd egy darabig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A huszadik percre aztán már négy gólra nőtt a vendégek előnye (13-9), de mindössze öt perc múlva megint döntetlen, 13-13 volt az állás. A szünetre 17-17-el vonulattak a csapatok.

A második félidőben három góllal, 21-18-ra meglépett az Ajka, majd fordított a DEAC, amely a folytatásban tartotta kétgólos előnyét. Mindössze szűk tíz perc volt hátra, amikor Illés Tamás lövésével már öt góllal vezetett a Debrecen. A találkozó végjátéka ugyancsak a DEAC-ról szólt, és egyre inkább biztossá vált, hogy megszerzi első idegenbeli győzelmét az egyetemi alakulat a bajnokságban. Bonyhádi gólja zárta a találkozót, 36-34-re győzött a Debrecen!