Idegenből csent pontot a DEAC

| 2023. 02. 19. | 09:56:00
A debreceniek jól küzdöttek.

A DEAC férfi kézilabdázói február 18-án, szombaton a Békés otthonába látogattak. Mándi Norbert együttese hazai környezetben döntetlen játszott az ötödik helyen álló együttessel, és a felek ezúttal is megosztoztak egymással a pontokon.

A mérkőzést a Békés indította jobban, az első DEAC-gólt Mucza Norbert szerezte a hatodik perc közepén (2-1). A folytatásban főleg a debrecenieknek kellett futni az eredmény után, ám a 23. minutumban István Péter találatával már az egyetemistáknál volt az előny (8-9). A szünetig a DEAC már csak egy gólt szerzett, így az első félidőt követően 12-10 állt az eredményjelzőn.

A második játékrész is szoros küzdelmet tartogatott, ezt támasztja alá, hogy a legnagyobb különbség csupán két gól volt a csapatok között. Kiss Roland lövésével először vezetett a DEAC kettővel a 43. percben. Az 55. percben Laufer Gábor révén már a békésiek kerültek jobb helyzetbe (22-21). A hajrá szintén kiegyenlített csatát hozott, amelynek a végén igazságos döntetlen született.

Pethő Ákosék jövő héten az Ajka csarnokában vendégeskednek.