Megszenvedtünk a Kisvárda ellen, de így édesebb a győzelem!

| 2023. 01. 29. | 20:32:00
A már-már szokásos kemény csata a szomszédvár ellen.

22-19-re legyőzte a DVSC Schaeffler a Kisvárda Master Good SE együttesét ellen az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 2023. január 29-i játéknapján. A háromnegyed háznyi Hódosban végig izgalmas presztizscsatát láthatott a közönség, amelyik a csapkodó teljesítmény ellenére kitartott Vámosék mellett. Az utolsó tíz percben rendkívül kellett ez a szurkolás, talán még köze is volt ahhoz, hogy a finisben sikerült megnyerni az összecsapást!

Az első debreceni támadás gól nélkül zárult, védekezésben Bordás érkezett Kácsor helyére, de ez sem mentette meg a piros-fehéreket, hiszen Mérai szerzett vezetést a vendégeknek a beálló pozíciójából.

Bő öt perc után fordított a Loki (2-1), kétgólos is lehetett volna a különbség, de Füzi-Tóvizi labdája kiszédült a kapufáról. A nyolcadik percben Töpfner a második gólját szerezte (4-1), a jobbszélső ziccere előtt Gabriel mutatott be védéseket (a francia távoli kísérleteket szedett le). A 11. percben (5-2) Bakó Botond vezetőedző hívta magához a játékosait, akik nem nagyon tudták áttörni a debreceni hatosfalat. Rögtön ezután Gabriel használta ki, hogy Mátéfi nem ért vissza, nagy éljenzést kapott; meg egy gólt az ellentámadásból a rövidbe…

Negyed óra elteltével 7-5-re változott az eredmény, Petrus higgadt találatának köszönhettük a kétgólos előnyt. Habánková könnyei csordultak ki, amikor fennakadt Bordásékon, a szlovák kínjait enyhítette, hogy a Kisvárda értékesítette az általa kiharcolt hetest. A 21. percben 9-6-nál Szilágyi Zoltán is időt kért: olykor belehibázott a támadásokba a Loki, de egyértelműen jobb csapat benyomását keltette, hátul sokat dolgoztak a lányaink.

Mire ezt leírtam, zsinórban három labdát szórt el a csapat, szépítettek a vendégek (25. perc, 10-8). Sőt, az egyenlítés is meglett (28. perc, 10-10)! Két beállóval próbálkozott ekkor a Kisvárda, ez nem ízlett a DVSC-nek. A harcos Kisvárda tartotta ezt az eredményt a szünetig.

Megadásról szó sem volt

A második félidő Akiyama mellé vágott büntetőjével kezdődött, míg Kácsor pontosan célzott nyolc méterről. Szintén az átlövő duplázta az előnyt, majd Petrus maradt le egy hosszú passzról. Ezt büntette az ellenfél, a 36. percben pedig ismét egyenlő, 13-13 volt az állás. Másfél percig, mert Kácsor az ötödik, Hámori az első gólját megszerezve 15-13-ra módosított.

A következőkben Hámori kámpicsorodott el a labdavesztése után, hátul Siskát nem bírtuk tartani; a remek átlövő cipelte a hátán a Kisvárdát (43. perc, 16-16). A Loki szénája kevéssel ezután még rosszabbul állt, Szabót küldték le a ziccerben kilépő Akiyama elleni vétségért, ráadásul a japán a hálót is megzörgette, 16-17.

Kácsor is Töpfner vették vissza a vezetést, közben Füzi-Tóvizi gyűjtött be rendkívül harcosan egy Gabrielről kipattanó labdát.

Minden ilyen nüansznak szerepe volt, a B-közép is értékelte ezt, zúgott a biztatás!

Az utolsó tíz percnek 18-18-al futottak neki a csapatok: a Bakó-csapat percnyi pihenőt sem engedett. Bordás lövésével az 53. percben ismét a piros-fehéreknél volt az előnyt (19-18). A beálló egy perccel később egy elúszni látszó labdát váltott gólra; Petrus a szerzett labdával kilépő Karnikot állította meg a DVSC kapuja előtt okosan, csak szabaddobást kapott a Várda. Siska lövését Gabriel védte az 58. percben, az ellentámadást Petrus váltotta gólra (21-18). Siska ugyan válaszolt (21-19), ám Vámos Petra eredményes megindulása már a biztos győzelmet jelentette az 59. percben.

22-19 lett a vége, a Loki a finisben kellően összpontosítva, apait, anyait beleadva megszerezte azt a győzelmet, amelyet kötelezően elvárt tőle a publikum. Nem ismételném el a mindenki által ismert, ilyenkor szokásos közhelyet.

MESTERMÉRLEG
Szilágyi Zoltán:
 – Tudtam, hogy nehéz meccs vár ránk, keményen küzdöttünk. Jól kezdtünk, de később a hibáinkat könyörtelenül kihasználta a Kisvárda. A hajrában végül sikerült itthon tartanunk a két pontot. A jó védekezésünk volt a győzelmünk kulcsa.
Bakó Botond: – Biztos voltam abban, hogy a küzdés, a harc fog dominálni, be is igazolódott. Védekezésben mindkét csapat jó teljesítményt nyújtott, az viszont látható volt, hogy tele van a két gárda hiányzókkal. A mi sikerünkhöz a nagyobb felelősségvállalás hiányzott támadásban, ez most így sikerült. A bajnokság folytatására azonban bizakodva tekintünk.

6. Siófok 12 6 1 5 316 316 0 13
7. DKKA 13 5 2 6 333 387 -54 12
8. MTK  14 4 2 8 391 406 -15 10
9. Budaörs 12 4 2 6 301 326 -25 10
10. Kisvárda 13 5 0 8 297 325 -28 10
11. Alba Fehérvár 12 4 2 6 302 344 -42 10
12. Érd 12 2 0 10 300 359 -59 4
13. Békéscsaba 12 2 0 10 287 348 -61 4
14. NEKA 12 1 1 10 277 331 -54 3