Tizenöt perc után ledermedtek a „kohászok” Debrecenben

| 2021. 04. 25. | 18:35:00
Egy kicsit játszhatott az elején a Dunaújváros, de aztán Kovácsék következtek.

35-26-ra legyőzte a DVSC Schaeffler a Dunaújvárosi KKA együttesét az elsőosztályú női kézilabda bajnokság április 25-i játéknapján a Hódosban.

Papíron nem ígérkezett nehéz ellenfélnek a Dunaújváros, ám az elmúlt években nem egy, egészen szoros mérkőzést vívott egymással a két gárda. Így volt miért izgulni, továbbá a Loki nem engedhet meg magának több botlást, ha bizonyosan oda akar érni a nemzetközi kupás indulást jelentő bajnoki helyek egyikére.

Ehhez képest nem indult annyira jól a találkozó: a Csapó - Vantara-Kelemen, Hornyák, Vámos, Tóvizi, Kovács, Arany kezdősorral elinduló debreceniek rendre meginogtak a két dunaújvárosi kiválóság, a korábban a Lokit erősítő Bulath és az agilis, gyors Szalai előtt (aki szintén megfordult a cívisvárosban a 2009/10-es idényben). Az első tíz perc (4-6) így a „kohászoké” volt; Wéninger kétszer nyúlt vissza a rövidre, és járt túl a balszélső Vantara-Kelemen eszén, hátul hiányzott az összhang.

A következő tíz percben a Loki megváltoztatta a játék képét, amihez hozzájárulhattott, hogy az említett dunaújvárosi ászoknak szinte másodpercei sem voltak szusszanni, miközben támadásról támadásra komoly harcot vívtak velük Tóviziék. A 14. percben Kovács egyéni játék (értsd: bődületes átlövésgól) után egalizált (7-7), majd Despotovic és újra Kovács lőtte át a falat, Giegerich védte Bulath hetesét, Vámos pedig talpról tűzte fel a léc alá a labdát nyolc méterről a bal oldalról (11-8, 21. perc). Sikerült kontroll alá venni a játékot, élni a vendéghibák kínálta lehetőségekkel.

A piros-fehér pergűtűz letörte a vendégeket, már hattal is vezetett a DVSC. Másfél perccel a szünet előtt Despotovic lökte két kézzel – feleslegesen – az ellenfelét. Járt a kétperces kiállítás, a Dunaújváros két góllal büntetett (16-13, 30. perc). Szerencsére egy egy utolsó pillanatos, parádés Kovács-lövés (kb. 11-12 méterről, test mellől a hosszú alsóba) újra mosolyt csalt a lokisták arcára. 17-13 volt a félidőben.

A második játékrész elejét Szalaiék megnyomták, de két gólnál jobban nem tudták megközelíteni a DVSC-t (18-16, 33. perc). A pontos támadójátékot nyújtó Lokival aztán nem tudtak mit kezdeni; mire a vendégek kettőt pislantottak, már hat gól volt közte (22-16, 38. perc). A bal szélt feltűnően erőltette Kudor Kitti, és a kezdeti nehézségek után Vantara-Kelemen és Petrus is folyamatosan eredményesek tudtak lenni ebből a pozícióból. Közben persze a DVSC elsőszámú gólfelelősei, Kovács Anna és Vámos Petra sem tétlenkedett; előbbinek peche volt a kapufával, utóbbi viszont hat kísérletből ötöt gólra váltott.

Ezzel a 6-7 gólos előnnyel, a játékot alapvetően kontroll alatt tartva fordult rá a sokat cserélő DVSC az utolsó tíz perce. A hazaiak kapvédője, a második félidőt megkapó Ann-Cathrin Giegerich addig sem teljesített rosszul. Az egyre jobb formát mutató német a finisre annyira belejött, hogy leginkább neki köszönhető a végül 9 gólos DVSC-győzelem.

Kudor Kitti: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, de az időkérésnél átbeszéltük a hibákat, majd feljavult a játékunk. Tetszett a csapat védekezése és örülök, hogy több jó egyéni teljeítményt is láthattunk.
Vágó Attila: – A meccs elején fejben frissek voltunk, jó volt a koncentráció. Ahogy elkezdtünk fáradni, jöttek a hibák is nálunk, melyet jól használt ki a Debrecen.