Győzelemmel debütált a Debrecen új edzője

| 2018. 01. 10. | 20:34:00
A Vasas ellen nyert a Loki.

Fölényes debreceni győzelem született a női kézilabda NB I. szerda esti találkozóján. A DVSC-TVP együttese a Hódosban magabiztosan nyert a vendég Vasas gárdája ellen.

A debreceni kispadon tehát győzelemmel mutatkozott be Vida Gergő, aki a szlovén Tone Tiselj távozását követően vette át a piros-fehérek irányítását.

Női kézilabda NB I:

DVSC-TVP–VASAS SC 32–23 (15–12)
Debrecen, 1100
 néző. Vezette: Asztalos, Bárkányi
DEBRECEN: Lajtos – Csáki 1, PUNYKO 4, Grigel 6, Pálsdóttir 1, DESZPOTOVICS 6, VANTARA-KELEMEN 5. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Hajduch 1, Sirián 2, Varsányi 3, Hársfalvi 1, Jezsikava 1 (1), Román, Pénzes 1 (1). Edző: Vida Gergő
VASAS: Győri – ARANY 5, Kocsis, Németh N., Mester N. 2, Agovics 1, FEKETE B 6. Csere: Tzintzis (kapus), KUCZORA 5 (1), Pados 2 (2), Németh M. 1, Becséri 1, Hansághy, Moutsogianni, Szeberényi. Megbízott edző: Varga Márta
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–4. 14. p.: 8–5. 20. p.: 11–7. 26. p.: 14–10. 39. p.: 17–16. 47.p.: 24–17. 53.p.: 28–20. 58.p.: 32–21
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 5/3

Vida Gergő: – Sok fiatal játékos játszott nagyon éretten a vendégeknél. A mieinknél a bizonyítási vágy görcsösséget okozott, ami a negyvenedik perc után oldódott fel, onnantól már nem volt gond. A védekezéssel nem voltam elégedett, javítanunk kell a páros kapcsolatokat, és a támadásban is csiszolódnunk kell. Van hova fejlődnünk.
Varga Márta: – Tudtam, hogy nekem kell ma irányítanom a csapatot. A debreceni edzőváltásról is tudtunk. Ezek nem értek váratlanul minket. A negyvenharmadik percig elégedett voltam a teljesítményünkkel, ott megrogytunk, és kijöttek a képességbeli különbségek. Csalódott viszont egyáltalán nem vagyok.