Pazar! Nem bír leállni a Debrecen

Cívishír

2019.10.09. 19:35

Hiába állt a hazai kapuban a válogatott Janurik Kinga, ezúttal alulmaradt a csapata (Fotó: Érd, facebook)

Újabb nagyszerű győzelem: Érden is nyert a Loki.

33-29-re verte a DVSC Schaeffler az Érd csapatát a K&H női kézilabda liga október 9-i játéknapján az Érd Arénában.

A fegyvertény dicsőségét jelzi, hogy a most kapituáló érdiek néhány napja elverték az EHF-kupát megnyerő Siófokot. A Loki a mérkőzés nagyobb részét az irányítása alatt tartotta, a hazaiak a 12. percet (!) követően csak egyetlen egyszer tudtak négy gólon belülre kerülni – amikor már nem számított.

Nem volt ellenszerük

A DVSC úgy kezdett, mintha ő lenne a mérkőzés abszolút favoritja: lábon nagyon megverték az Érdet, a hazaiak alig találtak rést a piros-fehér védelmen, míg támadásban egyszerre bizonyultak vállalkozó kedvűnek és hatékonynak. Így hiába indult 2-0-ás érdi vezetéssel a talákozó, a 11. percben háromgólos Loki-előnynél (4-7) már időt kért Szabó Edina, a vendéglátók vezetőedzője. Kovács Anna remek átlövésekkel, Bulath Anita pedig olyan föld-levegő rakétával sokkolt, hogy beleremegett a csarnok.

A Vantara-Kelemen, Despotovic, Bulath, Tóvizi, Kovács, Varsányi hatossal startoló debreceniek (Triffával a kapuban) lendületben maradtak. A 15. percben támadásban Despotovicot váltó Vámos okos, rövid oldalra lőtt góljával már 5-11 volt ide, majd Elke Karsten javította átlövéssel az egy perccel korábbi rémes passzát (9-14, 19. perc).

A félidőre végére nyolcgólos különbséget alakítottak ki Tóviziék elsősorban annak köszönhetően, hogy az Érd önbizalma teljesen megtört a DVSC agresszív, gyors védekezése következtében, a ziccereiket pedig jó arányban hárította Triffa.

Nagyon élt a jobbszárny, Varsányi kiválóan egészítette ki Kovácsot, a két hölgy 10 góllal terhelte meg a válogatott kapus, Janurik hálóját az első harminc perc során (13-21).

Kisebb áramszünetekkel, de dolgozott a dinamó

A második játékrészre, miként várható volt, nagyon rákapcsolt az Érd, bő négy perc alatt négy gólt faragva a hátrányból. Labdákat veszített a DVSC, könnyű találatokkal büntették. Köstner Vilmos időkérése azonban hatott, a gépezet újraindult: az 50. percben újra nyolc volt közte (21-29). Kovács és Despotovic elől és hátul egyaránt vezérei voltak a csapatnak, a még javában a beilleszkedés fázisában lévő argentin válogatott, Elke Karsten pedig ismét igazolta gólerősségét. Sebességben viszont egyelőre nincs a legjobb debreceniek szintjén. Jó hír, hogy a jobbátlövő Karnik a szerdai teljesítményéből akkor is építkezhet a szombat esti nemzetközi kupameccsre, ha ennél még jóval több van benne.

A fogaskerekek közé ugyan egy-két játékvezetői ítélet botot dobhatott volna, de Bulathékat nem abból a fából faragták. Így hiába küldték le a pályáról Triffa Ágnest 2 percre, mondván a kapus egy kimaradt érdi büntető utáni tapsával (!) megsértette a fair playt (sportszerűtlenül cukkolta ellenfelét), a nagy hazai megindulást sikerült megállítania az újra résmentessé váló vendég védelemnek (két erősen gyanús belemenésre nem is térnénk ki bővebben).

Az utolsó tíz percben a Loki már nem volt képes akkora intenzitásra, az előny mértéke mintha a játékosokat is meglepte volna. Valószínűleg ők maguk is érezték, hogy elrontani sem tudják, azonban ettől még, ugye, az ellenfél a pályán van. A szurkolói előtt kínos helyzetbe kerülő Érd kihasználta, hogy a vendégek „leültek”, de a gyönyörű győzelem ekkor sem forgott veszélyben.

A tavaly januári érdi bajnokin négy góllal (29-25) kapott ki a DVSC, most ennyivel győzött a csapat, amelyik immár nem túlzás, magasan a várakozások felett szerepel. Az ezüstérmes Ferencváros otthonában elért döntetlen mellett a debreceniek idegenben verték a tavalyi negyediket (Érd) és az ötödiket (Vác), miközben az eltelt hat fordulóban a Szent István, az Alba Fehérvár és a Békéscsaba ellen szintén besöpörték a győzelmet (a Loki az elmúlt idényben a hatodik helyen végzett).

A Debrecen tehát eddig a bajnokság nagy meglepetése. Az érdi bravúr után, nem kérdés, mindenki az ifjú oroszlán bajuszát akarja majd meghúzigálni.

K&H női kézilabda liga, 5. forduló
Érd – DVSC Schaeffler 29-33 (13-21)
Érd, játékvezetők: Hargitai, Markó.
Érd: Foggea, Janurik (kapusok), Bízik 1, Gávai, Jerabkova 4 (1), Kisfaludy 2, Kiss D., Kiss N., Kovacevic 1, Lavko 1, Nascimento 5, Schatzl Nat. 1, Simon, Szabó L. 5 (3), Termány 3, Tóth 6. Edző: Szabó Edina.
DVSC: Szabó D., Triffa (kapusok), Arany 1, Bordás 1, Bulath 5 (3), Despotovic 3, Karnik 3 (1), Karsten 3, Kovács A. 6, Petrus, Poczetnyik 1, Szabó P., Tóvizi 1, Vámos 3, Vantara-Kelemen 2, Varsányi 4. Edző: Köstner Vilmos.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 7/4.

MESTERMÉRLEG
Szabó Edina: – A mérkőzés eleje rányomta bélyegét a találkozóra, nem csak rengeteg fizikai, hanem lelki erő is ráment arra, hogy azokat a dolgokat, amikkel készültünk azt megvalósítsuk, de teljesen szétesett a csapat. A második félidőben egy nagy rohamot vittek a lányok, de ebben felőröltek minket.
Köstner Vilmos: – Az első félidőben a szenzációs támadójátékunkkal, kifejezetten nagy sebességünkkel megérdemelten nyertük meg ezt a nagyon fontos találkozót. A második félidőben az Érd is jól játszott és részünkről is több volt a figyelmetlenség, de a megfelelő rotációval uraltuk a meccset.