A debreceniek is megforgatták a kést az olaszokban

| 2019. 09. 30. | 16:53:00
Ebben nincs egy súlycsoportban a két nemzet.

A magyar női kézilabda-válogatott 30-10-re győzött Olaszország vendégeként a jövő decemberi Európa-bajnokság selejtezősorozatának második fordulójában, vasárnap Lignanóban. A két együttes ötödször találkozott egymással, a magyarok mérlege továbbra is tökéletes az olaszokkal szemben, és az ötből harmadszor fordult elő, hogy csupán tíz gólt kaptak.

Az olaszok mindössze nyolc percig tudták tartani magukat (2-2), ezt követően a szünetig mindössze két gólt dobtak, a magyarok pedig Szabó Laura és Klujber Katrin vezérletével eldöntötték a meccset (4-16). A jelentős különbség ellenére a második félidőben sem változott a játék képe, a magyar keret minden tagja játéklehetőséget kapott, és ők is könnyedén növelték tovább az előnyt. A DVSC-ből két játékos szerepelt a mérkőzésen:

Triffa Ági jól védett, Tóvizi Petra pedig három góllal és remek játékkal vette ki a részét a sikerből.

A selejtezősorozat március végén folytatódik. A jövő decemberi, dán-norvég közös rendezésű Európa-bajnokságra a csoport első két helyezettje jut ki.