Európa-bajnok a debreceni trió!

2019.07.21. 22:12

A magyarok boldogsága a döntő után (Fotó: mti)

Mégpedig veretlenül.

A tavalyi debreceni U20-as világbajnokságot követően ezúttal is százszázalékos teljesítménnyel lett aranyérmes a magyar csapat. A mieink a döntőben a hollandokat verték, három debrecenivel - Szabó Dórával, Arany Rebekával és Vámos Petrával - a soraikban.

Telt ház és kiváló hangulat fogadta a csapatokat az Audi Arénában, a magyarok Herczeg Lili bravúros védéseire alapozva jól kezdtek, így a meccs negyedénél három góllal vezettek (7-4). A házigazdák a folytatásban is remekül védekeztek, volt egy kilencperces időszak, amikor egyetlen gólt sem kaptak, aminek köszönhetően a szünetben már 14-7 volt az állás.

A hollandok a második félidő elején sem tudtak felzárkózni, a magyarok lendületben maradtak, és minden játékelemben jobbnak bizonyultak.

MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 27–20 (14–7))
MAGYARORSZÁG: Herczeg, Szabó D. (kapusok) – Albek 1, Arany 4, Bánfai, Kácsor 2, Kellermann, Kuczora 3, Pál 4 (3), Schatzl 4, Simon 2, Stranigg, Szilovics, Tóth 4, Vámos 2, Zsiborás 1. Edző: Golovin Vlagyimir.