Értékes skalpot szerzett a Debrecen – frissített

civishir.hu

2019.03.08. 19:30

A montenegrói válogatott, Jelena Despotovic 8 góllal zárt, a mezőny legjobbja volt (Fotó: DVSC Schaeffler)

Jelena Despotovic ellenállhatatlan volt.

23–17-re nyert a DVSC Schaeffler a Kisvárda Master Good SE otthonában a női kézilabda NBI. március 8-i fordulójában. Előzetesen a siker is kétséges volt, ilyen arányú győzelemben pedig csak a legoptimistább Loki-drukkerek reménykedtek.

Komoly téttel vágtak neki a mérkőzésnek a középmezőnyhöz tartozó csapatok, hiszen hazai győzelem esetén a Kisvárda megléphetett volna pontszámban a DVSC-től, míg a vendégsiker értelemszerűen szorosabb versenyt ígért a folytatásra.

Bár Kovács Anna okosan ment be az üres területre és az ő góljával indult a mérkőzés, összességében nem rajtolt jól DVSC: hátul folyamatosan lemaradtunk az emberről és Bulath elhajlásos felső sarkos lövésén kívül csak a már említett Kovács-gólnak örülhettünk, miközben az ellenfél meglépett 6-2-re. Köstner Vilmos 8. perces időkérése, illetve Bordás és Despotovic pályára lépése után nyitottabbá és sokkal agilisabbá vált a védekezés (a Loki ezúttal Vantara-Kelemen, Bulath, Grigel, Tóvizi, Kovács, Varsányi hatossal kezdett, Triffával a kapuban).

Beállása után Despotovic egy testcsellel mindjárt el is küldte a védőjét és a kapuba lőtt, röviddel később pedig egy hazai labdavesztést váltott gólra (6-4). A 11. percben Kovács ívelte a labdát messziről az emberhátrány miatt kapus nélkül támadó kisvárdaiak hálójába (6-5), hogy aztán a Loki Vantara-Kelemen révén kiegyenlítsen: a balszélső oktató filmbe illő beugrás végén nagy erővel zúdította a labdát Pásztor Bettina mellett a hosszú felsőbe (7-7, 21. perc). A piros-fehérek védekezésével nem boldogultak Klikovacék, akik ha túl is jutottak Bordásékon, Triffával már nem bírtak. A DVSC távozó orosz légiósa, Anna Punko passzjátéka ezúttal sem volt az igazi, viszont becsületére legyen mondva, az ő góljai is nagyon kellettek ahhoz, hogy a vendégek háromgólos előnnyel vonulhassanak pihenni (10-13).

A munka általában kifizetődik

Mintha nem is lett volna a félidő végét jelző sípszó, úgy folytatódott a meccs: Triffa védett, a Kisvárda szenvedett, Despotovic és Bordás nagyon élt, a különbség pedig a 42. percben is éppen három gól volt. Sőt, a 45. percben már öt! Előbb a dán Grigel passzolt oda sem nézve Bordás Rékának, aztán ismét a montenegrói balátlövő pókhálózta ki a felső sarkot.

A következő percekben a mérkőzés nagyobb részében tehetetlen hazaiak összekapták magukat egy-két huszáros rohamra és a debreceni próbálkozások is el-elhaltak Pásztoron. A siker kapujában mintha megérintette volna a hölgyeket a harctéri idegesség, Bulath és Bordás is összehozott egy-egy hetest, illetve feleslegesnek tűnő 2 perces kiállításokba szintén belefutott a DVSC.

Az 55. percben 17–20-nál Triffa két remek védése, majd Arany Rebeka jobbszélről pattintott gólja kellett ahhoz, hogy a finisben már annyira izgulni se kelljen.

A mezőny legjobbja, a 8 gólos Despotovic elengedett még két lövést, amit a helyzet nem, csak az önbizalom dikált, de legalább a végén Tóvizi Petra is megszerezte a maga gólját. Az A-válogatott helyét Kovács Annával együtt őrző fiatal beállót rengeteget ütik, húzzák, nyúzzák, amióta így megnövekedett az ázsiója, ez Kisvárdán sem volt másként.

Külön öröm a cseréjeként szereplő Bordás Réka ugrásszerű fejlődése, a 21 éves hölgy önbizalmában messze felülmúlja azt a kislányt, akit még a szezon első meccsein láthattunk. Ha vannak ebből a Lokiból olyan emberek, aki meghalni is képesek védekezésben, akkor éppen ő az egyik.

23–17 lett a vége, győzött a szívós csapatmunka és persze Despotovic parádés formája is kellett ehhez a sikerhez!

Jeca egyébként keménységben és harcosságban jó összecsapásként élte meg a hatvan percet. Mint a találkozó utáni sajtótájékoztatón kijelentette, a kulcspillanatokban a DVSC jobban koncentrált és küzdött, szerinte ez eredményezte a győzelmet. Nagyon fontos – tette hozzá – megőrizni a csapat önbizalmát.

Így legyen!

Ratalics László

MESTERMÉRLEG

Dévényi János: Megérdemelten nyert a Debrecen. Mindössze 17 gólt lőttünk, de ami nevetséges, hogy ötven perc alatt 10-et… Ez borzasztóan kevés. Elfogadhatatlanul lassúan és körülményesen támadtunk. Próbáltam taktikai változtatásokat eszközölni, de végül nem sikerült nagyobb lökést adni. Sokkal koncentráltabb volt a Debrecen.

Köstner Vilmos: Nagyon nehéz mérkőzést nyertünk meg, hiszen ez az összecsapás nem volt összehasonlítható a Győr elleni találkozóval. Akkor a csapatok pillanatok alatt lőttek gólokat, Kisvárdán viszont a védekezésé volt a főszerep. Az első időkérés után szépen, motiváltan dolgozott a csapat, erre készültünk. A védekezés és a kapusteljesítmény volt a döntő, míg támadásban Despotovic és Bordás extra teljesítményt nyújtott. De az egész csapatra igaz volt a taktikai utasítások fegyelmezett végrehajtása.

Frissítés: a DVSC Schaeffler késő esti közlése szerint „fizikai atrocitás” érte a Loki szurkolóit, miközben kifelé tartottak a csarnokból. Négy debreceni orvosi ellátásra szorult, őket mentő vitte el. Rendőri intézkedés a helyszínen tartózkodó biztosítás vezetője szerint nem történt. A klub megteszi a Magyar Kézilabda Szövetség felé a szükséges lépéséket, írták.

K&H női liga
Kisvárda Master Good – DVSC Schaeffler 17–23 (10–13)
Kisvárda, játékvezetők: Altmár, Horváth.
Kisvárda: Kordowiecka [K] , Pásztor [K] , Aneta 5 (4), Avdekova 1, Balogh, De, Dragut, Guialo 1, Hakunova 1, Klikovac 2, Milanovic 5, Milosevic, Orbán, Radojevic 2, Rebicova, Soltész. Edző: Dévényi János.
Debrecen: Oguntoye, Triffa (kapusok), Arany 1, Bordás 3, Borgyos, Bulath 1, Despotovic 8, Grigel 3 (2), Kovács 2, Petrus, Punko 3, Szabó, Tóvizi 1, Vantara-Kelemen 1, Varsányi, Zamfirescu. Edző: Köstner Vilmos.
Kiállítások: 6, ill. 10.
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.