Cívishír

2018.04.23. 10:50

Fotó: deac.hu

Meg is lett a jutalma.

A végleteig kiélezett mérkőzésen szerzett pontot a DEAC a férfi kézilabda NB I/B-ben. A debreceniek pontszertzése hatalmas bravúr, hiszen a nyírségiek a bajnoki dobogóra pályáznak, ráadásul nem sok hiányzott a még ennél is nagyobb meglepetéshez...

Az újonc egyetemisták kezdték jobban a meccset, és tulajdonképpen az első félidőben végig irányítottak, többször három góllal is vezettek. A hajrában aztán felzárkóztak a hazaiak, de szünet után ismét a debreceniek akarata érvényesült, Szabó Csaba gárdája 1-2 gólos előnyét egészen a végjátékig tartotta.
Az utolsó nyolc percre aztán összekapta magát a Nyíregyháza, fordított is a szomszédvár együttese, és úgy tűnt, meg is nyeri a meccset. A DEAC viszont másként gondolta, huszáros hajrával egyenlített a társaság, és noha az utolsó másodpercekben még támadhatott a hazai csapat, a döntetlent sikerült megtartani.

A jelenleg hetedik debreceniek április 28-án, szombaton 18 órától az ötödik helyen álló Kecskemétet fogadják az egyetemi sportközpontban lévő DESOK-csarnokban.

Férfi kézilabda NBI/B., 23. forduló:
Nyíregyháza-DEAC 20-20
 (10-11)
Nyíregyháza:
Oláh - Gidai 1, Kurbely, VARGA 7, Székely 1, Gubó 4, Vasas 2
Csere: Gadnai (kapus) Horvácki 1, Boda, Dobi, Tóth 1, Takács, Nagy 2, Horváth, Fórizs
DEAC: MÁNDI N. - FÜLÖP 4, DOBOS 3, Hornyák, BÍRÓ 4, DARVAY 4, Illés 1
Csere: Dúró, Kőrizs (kapus) Mándi K., Juhos, Leiter, Erdős 3, Minegász, Mezei, Mórucz 1
Kiállítások: 8 perc illetve 10 perc
Hétméteresek: 4/3 és 4/2
Az eredmény alakulása: 7. perc: 2-2, 18. perc: 5-8, 36. perc: 11-14, 52. perc: 19-18.