Idegenben szereztek pontot a debreceniek

| 2018. 04. 01. | 00:02:00
A szünetben még vezettek hárommal.

Döntetlenre végzett a DVSC női kézilabdacsapata a székesfehérvári Alba Fehérvár gárdája ellen. A végig kiélezett meccsen a hajrában a debrecenieknek kellett futni az eredmény után.

Női kézilabda NB I., 18. forduló:
Alba Fehérvár KC–DVSC-TVP 25–25 (10–13)
Székesfehérvár, 400
 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
Fehérvár: MISTINA – Nascimento 2, Djordjievszka, Mendy 2, Zsilinszkajtye, GORSENYINA 5, Pelczéder 5Csere: Gabina Lima (kapus), Boldizsár, LAVKO 8 (3), Májer 3,Hudra
Edző: Deli Rita
DVSC: Lajtos – Csáki 5 (3), Hajduch 1, ZAMFIRESCU 6, DESZPOTOVICS 3, Sirián 3,Vantara-Kelemen 1Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Román 1, TÓVIZI 3, Hársfalvi 2,Varsányi
Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–2. 12. p.: 1–4. 18. p.: 4–5. 24. p.: 7–9. 28. p.: 10–10. 34.p.: 13–14. 40. p.: 16–15. 46. p.: 18–17. 52. p.: 20–19. 58. p.: 24–22
Kiállítások: 8, illetve 6 perc
Hétméteresek: 4/3, illetve 3/3
Mestermérleg
Deli Rita: – Az első félidőben rajta volt a lányokon a teher, hazai pályán erősen kellett volna kezdeni, ennek ellenére rengeteg technikai hibát vétettünk, míg a DVSC sokkal élesebb volt. A szünet után teljesen más felfogásban játszott a csapatom, gyors lerohanásokkal fordítottunk, és a védekezésünk is feljavult, csak a bejátszásokkal akadtak gondjaink. Megint a kezünkben volt a meccs, talán annyi pozitívumot tudok mondani, hogy döntetlennel fejeztük be.
Vida Gergő: – Minden dicséret megilleti együttesemet, mivel több meghatározó játékos is hiányzott belső posztokról. Ezt mi csapatként tudtuk kompenzálni, és azért is vagyok büszke a lányokra, mert egy igen fordulatos mérkőzésen nem adták fel. Igazságos döntetlen született, az első félidőben mi voltunk a határozottabbak, a szünet után pedig a Fehérvár. Jelen helyzetünkben örülünk az egy pontnak.