Pótvizsgára kényszerülnek a debreceni egyetemisták

| 2023. 02. 05. | 20:50:00
A DEAC vereséggel zárta az alapszakaszt.

Reméltük, hogy az alapszakasz zárásaként a DEAC-DVTK rangadó igazi téttel bír majd, de sajnos debreceni szempontból a lényegi kérdésre már korábban megkaptuk a választ: a hajdúságiak egyeneságon nem jutnak be a rájátszásba, és pótvizsgára, vagyis mini playoffra kényszerülnek.

Csak a miskolciak számára volt tétje a vasárnap esti találkozónak, és ennek megfelelően keményen állt bele a küzdelembe a borsodi együttes. A DEAC sem hagyta magát, így egy parázs csata alakult ki a jégen. Abszolút kiegyenlített volt mezőnyben a játék, a vendégek azonban a játék legfontosabb elemében, a gólszerzésben magasan a debreceniek fölé nőttek, így a második harmad végére négygólos előnyt kovácsoltak.

Olybá tűnt, hogy a hazai legénységet beoltották gól ellen. György József csapatának négy emberelőnyös játék sem volt elég a gólszerzéshez, míg a miskolciak speciális egysége mindkét előnyéből betalált. A harmadik harmad elején végre megtört a jég, Izacky bevette a remekül védő Voris kapuját, majd rögtön utána emberelőnybe került a DEAC, azaz megadatott az esély a felzárkózásra, ám nem a hazaiak, hanem a miskolciak találtak be emberhátrányból. Ezzel eldőlt a meccs, a DVTK győzelmével megszerezte a negyedik helyet az alapszakaszban, ami azt jelenti, hogy a negyeddöntős párharca során pályaelőnyt élvez.

A hetedik helyen záró debreceniek az alapszakasz sereghajtójával, a fehérvári farmcsapattal vívnak az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot a rájátszásba jutásért, és már szerdán este pályára lépnek a felek Debrecenben.

György József: – Felkészülési találkozónak tekintettük ezt a meccset, ezért is pihentettem Hetényi Zolit, de sajnos semmi nem valósult abból, amit elterveztünk. Bosszantó hibáinkat használta ki a Miskolc, emberelőnyben egy gólt sem lőttünk, ellenben kaptunk egyet. Nem vitás, hogy a DVTK megérdemelten nyert.

Tokaji Viktor: – Egyértelműen azért jöttünk Debrecenbe, hogy megszerezzük a három pontot, amivel az alapszakasz harmadik helyét megszerezzük. Azt hiszem, a játék minden elemében jobbak voltunk ma, mint a debreceniek. Sokat dolgoztunk az elmúlt hetekben, és jó volt látni, hogy ez a teljesítményünkben is megmutatkozott.

10 FEHA19 36 3 1 3 29 75 168 -93 14

Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmények rangsoroltak.
Az első hat helyezett a negyeddöntőbe jutott, a 7-10. helyezettek pedig játszanak a nyolc közé jutásért.