A címvédő megtörte a debreceniek lendületét

| 2022. 12. 02. | 22:13:00
A DEAC nagyon küzdött, de ezúttal pont nélkül maradt.

A címvédő Csíkszereda együttesét fogadta a DEAC a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. A két együttesnek ez már a harmadik találkozója volt ebben a szezonban, az elsőt Székelyföldön, a másodikat Debrecenben vívták, és mindkétszer a hazaiak örülhettek. Most sajnos megszakadt a sorminta, mert az erdélyi együttes szoros csatában a DEAC fölé kerekedett.

A debreceniek csak a második harmad derekán lendültek igazán játékba, de akkor már 0–3 állt az eredményjelzőn. Novotny és Mihalik révén azonban visszajött a meccsbe a hazai legénység, és ekkor úgy tűnt, hogy fizikai fölényben játszik, az egyenlítést azonban sikerült kiharcolni.

Mint ahogyan a harmadik harmadban sem sikerült pontszerzésre menteni a meccset. A fegyelmezetten védekező csíkszeredai gárda igencsak kemény diónak bizonyult, de így is megvoltak a helyzetek. A végén még kapus nélkül, hat az öt mezőnyjátékos ellen is rohamozott a DEAC, de Adorján kapus eszén nem tudott senki túljárni. Így mindhárom ponttal a Csíkszereda gazdagodott.

A DEAC vasárnap este 18.30-tól a sereghajtó Feha19 együttesét fogadja.

Kecskeméti Áron pályaedző: – Null-háromról felálltunk, és utána is megvolt az esélyünk az egyenlítésre, de sajnos ez nem jött össze. Csak kisebb hibákat vétettünk, de egy ilyen kaliberű csapatnak, mint amilyen a Csíkszereda, ez pont elég. A vereség ellenére sem vagyok csalódott, mert egy remek hangulatú összecsapást vívtunk, a közönség előtt is le a kalappal.
Tom Coleen: – A mai védekezés összehasonlíthatatlanul jobb volt, mint amit egy nappal korábban, Dunaújvárosban nyújtottunk, erre már lehet alapozni! Nem sok esélyt adtunk a Debrecennek a védekező harmadban, ez a sikerünk záloga. Örömmel tölt el, hogy a csapat fejlődőképes.