A fehérváriakat választották a debreceniek. Három győzelemig tart a párharc!

| 2022. 02. 10. | 17:19:00
A tét a legjobb nyolc közé jutás.

Bár a jégkorong Erste Liga alapszakaszából még nyolc mérkőzés hátra van, a 7. és 10. hely között álló együttesek pozíciója már nem változhat a pontkülönbségek miatt, ezért megtartották a rájátszás-kvalifikáció választását, és elkészítették a menetrendet.

A hetedik helyezett DEAC a Titánok együttesét választotta ellenfélnek, míg a DVTK Jegesmedvék az UNI Győr ETO HC-vel találkoznak majd. A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak. Az előrébb végző csapatok játszhatják hazai pályán az első két mérkőzést. Amennyiben szükséges, a negyedik találkozót a rosszabb helyezést elérő együttes pályaválasztásával rendezik, és az ötödik meccsekre térhet vissza Debrecenbe, illetve Miskolcra a párharc.

A hosszabbítás a playoffnak megfelelő szabályokkal zajlik, vagyis további harmadokat rendeznek, amíg nincs döntés. A negyedik harmad 5-5 elleni játékkal folytatódik, majd ha megy tovább a meccs, az ötödik harmadtól már 3 a 3 ellen játszanak a felek.