Történelmet írhatnak a Debrecennek. A Cenk alján kezdenek

| 2021. 03. 16. | 09:05:00
Kedden este keződik a négy győzelemig tartó küzdelem.

A DHK-nak, majd két évvel ezelőtt a DEAC-nak már sikerült elődöntőbe jutnia a magyar és az erdélyi csapatokat tömörítő Erste Ligában, azaz a Kárpát-medencei magyar központú hokibajnokságban, de ezt a szintet megugrani még nem tudta a hajdúsági együttes. Most erre igazán esély kínálkozik! Jóllehet, az alapszakaszgyőztes az ellenfél, de olybá tűnik, hogy egy szárnyaszegett Brassó lép pályára a DEAC ellen az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Az alapszakaszt utcahosszal megnyerő erdélyiek értelemszerűen a leggyengébb ellenfelet, a Vasast választották a rájátszásban jutó alakulatok közül, és bombameglepetésre hetedik mérkőzésre kényszerültek, és a párharc mindegyik összecsapása rendkívül szoros volt. A fővárosiakat a hetedik meccsen többször is egy hajszál választotta el az Erste Liga történetének talán legnagyobb meglepetésétől, csak a végén, az utolsó percekben tudta "behúzni" a Brassó a szombati összecsapást.

A debreceniek öt találkozó után, 4-1 jutottak túl az Újpesten, azaz egy hete csak pihennek, ami jól jöhet a kedden kezdődő párharcban. A DEAC már hétfőn elutazott a Cenk aljára, ahol kedden és szerdán is találkoznak a felek, majd szombaton és vasárnap Debrecenben folytatódik a küzdelem. Mindkét debreceni mérkőzést a köztévé sportcsatornája közvetíti, a brassói csatákat a Liveeventen lehet követni.