Nincs söprés. Debrecenben folytatódik a DEAC-Újpest párharc

| 2021. 03. 07. | 22:48:00
Pedig a debreceniek most játszottak a legjobban...

Söpréssel nyeri a DEAC a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjét, vagy szépít az Újpest, és folytatódik a párharc Debrecenben? Ez volt a kérdés vasárnap este, amikor a negyedik összecsapásnak feszültek neki a felek az újpesti arénában.

Az első harmadban egyértelműen a DEAC játszott jobban, mégsem lelhettük örömünket benne, mert nem sikerült bevenni a kiválóan védő Rajna kapuját. Gól nélküli első harmad után, a másodikban már beindult a gólgyártás, és ebben az újpestiek bizonyultak eggyel jobbnak. A helyzetek alapján fordítva is lehetett volna, de míg a debreceni egy kivételével elpuskázták a legnagyobb lehetőségeiket, addig a lilák kétszer is túljártak Hetényi Zoltán és a debreceni védelem eszén.

A harmadik harmad óriási csatát hozott, dúltak az indulatok a jégen, a bírók pedig engedték a kemény játékot. A DEAC továbbra is ötletesebb játékot mutatott, de sajnos a helyzetkihasználással hadilábon álltak Izackyék. Az egyenlítés mégis összejött: egy nagyszerűen kijátszott akció végén Kiss Roland „bőrözte meg” az újpesti hálóőrt. Az utolsó tíz percben is Rajnának volt sokkal több dolga, mint Hetényinek a debreceni kapuban, de maradt a 2-2 a rendes játékidőben, így hosszabbítás, azaz a „hirtelen halál” következett, ami sajnos a debreceniek számára sújtott le, mégpedig 86. percben. A debreceniek a ráadásban is sok helyzetet puskáztak el, a hazaiak pedig egy szerencsés találattal életben tartották a reményeiket, de még mindig jelentős a debreceni előny.

A DEAC a párharcban most játszott a legjobban, és most kapott ki. Ilyen a hoki!

A párharc ötödik csatáját kedden este játsszák Debrecenben.

Karambol a Bartók Béla úton: egy ember roncsba szorult
Ütközés a debreceni kereszteződésben.
A debreceni ellenzék is megszavazta az új lakásprogramot
Helyi egyedi védelem alatt álló építmények felújítását is segíteni az önkormányzat.