Megvan a negyedik! Elődöntős a DEAC az Erste Ligában!

| 2021. 03. 09. | 22:31:00
Ezúttal a debreceniek javára dőlt el a ráadás.

Debrecenben folytatódott az ádáz küzdelem a DEAC és az Újpest között a jégkorong Erste Ligában, ahol a felek az ötödik összecsapásnak feszültek neki. A debreceniek 3-1-es vezetés birtokában léptek pályára, azaz egy győzelem hiányzott a párharc megnyeréséhez. Az Újpest az „életéért” küzdött, és a rendkívüli tét az első harmadban rányomta a bélyegét a játékra. Ekkor még egyik csapat sem mert kibontakozni, vagy talán nem is tudott, olyan jól ismerik egymást a fiúk.

Az első húsz percet mindenesetre a DEAC elvitte egy emberelőnyös Kulesov-góllal, majd a másodikban már igazi hokiparádét láthattunk. A debreceniek a két kanadai Turcotte és Filbrandt révén álomszép gólokkal örvendeztették meg – közönség híján – saját magukat, ám az Újpest nem adta fel, és a harmad végén két gyors góllal életben tartotta a reményeit.

Az utolsó harmadban óriási újpesti nyomásra számítottunk, de az ellenkezője következett be. A DEAC ugyanis dominált, helyzetek sokaságát dolgozta ki, csak éppen mind ki is hagyta. Aztán másfél perccel a vége előtt büntetett a sors: egy távoli bombával kiegyenlített az Újpest. Így – akárcsak a két nappal ezelőtt, az újpesti találkozón – ezúttal is „hirtelen halál” döntött. Most azonban más forgatókönyvet írtak az égiek a ráadásnak, mint a Megyeri úton, vagyis Kulesov gondolta úgy a negyedik harmad 14. percében, hogy itt az ideje feltenni az i-re pontot, és egy gyönyörű góllal, egyéni akció végén továbblőtte a DEAC-ot az Erste Liga elődöntőjébe.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcot az DEAC nyerte 4-1-re. Az ellenfél kilétére még várni kell néhány napot.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc 4-1-re a DEAC nyerte.

David Musial: - Nagyszerűen kezdtük ezt a párharcot, és nagyszerűen is fejeztük be. Bevallom: amikor a rendes játékidő végén az Újpest kiegyenlített, éreztem a kispadon, hogy egy kicsit padlón van a társaság. Azt kértem a fiúktól, hogy összpontosítsanak, mi mást mondhatna ilyen helyzetben az ember? Kulesov nagyszerű gólját egy remek akció előzte meg, ami azt jelenti, hogy maradt bennük kreativitás és erő. Egy lépést megtettünk a céljaink felé. Úgy tervezzük, hogy még van két lépés.
Virág Csaba: Csalódottak vagyunk, hiszen ennél többet reméltünk. Ez egy elképesztően kemény párarc volt, mindössze annyi különbség döntött a Debrecen javára, hogy egy fokkal jobban használta ki a helyzeteit, mi azzal a párharc során végén hadilábon álltunk. Gratulálok a Debrecennek, és sok sikert kívánok nekik a folytatáshoz!