Medvéket „vacsoráztak” a debreceniek pénteken

| 2020. 10. 02. | 23:42:00
A DEAC kőkemény összecsapáson győzte le a székely együttest.

A nagy rivális Gyergyói Medvék vendégeskedtek Debrecenben pénteken este, és azzal a céllal érkeztek, hogy három ponttal távoznak, de a végén lógó orral korcsolyáztak le a pályáról.

A jégkorong Erste Liga alapszakaszában a negyedik mérkőzését vívta a DEAC, és eddig mindig túlórára kényszerült: egy hosszabbításos győzelem és két vereség volt a mérleg. Csak a legoptimistább drukkerek gondolták, hogy éppen a nyári holtszezonban nagybevásárlást tartó Gyergyószentmiklóst győzik le magabiztosan a rendes játékidőben.

Már az első harmadban gólokkal vezethetett volna a DEAC jobb helyzetkihasználással, de ekkor még meg kellett elégednünk a döntetlennel. A második harmadban két látványos emberelőnyös góllal, no meg kőkemény fizikai hokival örvendeztette meg lelkes közönségét a Musial-csapat, Hetényi Zoltán pedig lehúzta a rolót. A gyergyóiak a végére már hitüket vesztették, Kulesov pedig megadta nekik a kegyelemdöfést egy szemfüles találattal.

A DEAC nagyszerű győzelmet aratott egy nagyon erős rivális ellen, ráadásul a rendes játékidőben, ami az önbizalomnak minden bizonnyal jót tesz. A debreceniek október 7-én ismét hazai pályán játszanak, mégpedig a szintén komoly játékerőt felvonultató Csíkszereda ellen.

Mesterszemmel

David Musial: - Ékes példája volt ez a mérkőzés annak, hogy a sportban nem mindig a pénz győz. Nagyon jól játszottunk végig, a meccs hajráját leszámítva ugyanis kontrolláltuk a játékot és igazán szép gólokat lőttünk. Az eredményen túl a leginkább az örömteli számomra, hogy ma mindössze egyetlen ostoba kiállításunk volt, annak ellenére, hogy sok ütközéssel is nyomást gyakoroltunk a gyergyószentmiklósiakra.
Malcolm Cameron: - A legnagyobb különbség a speciális egységek között mutatkozott ezen a mérkőzésen. A mi sorunk védekezésben és támadásban egyaránt gyengén teljesített, a jövőben a hatékonyságon mindenképpen javítanunk kell. Ugyanakkor keménységben is alulmaradtunk, a folytatásban olyan agresszív stílusban kell játszanunk, ahogy ma a Debrecen tette. Így is megvoltak azonban a lehetőségeink az egyenlítésre, hiszen az utolsó harmadban egyértelműen fölényben játszottunk, de gólszerzés helyett szétbombáztuk a debreceni kapust.

Marozsán kikapott, de 185 ezer dollárral gazdagodott
A szoboszlói teniszező a negyeddöntőben búcsúzott.
Hajdú-Biharban még mindig sok influenzás van
Hazánkban akut légúti fertőzés tüneteivel 207 900 ember keresett fel orvost.
Letették a logisztikai csarnok alapkövét Ebesen
A cégcsoport érdekeltségein keresztül már Debrecenben is jelen van. Zöld és lakosságbarát.
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Pert nyert a Forbes a Hell cég ellen, azaz le lehet írni a milliárdos tulajdonosok nevét
2019-ben a személyiségi jogok megsértése miatt nyújtottak be keresetet a bíróságra.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.