Rendesen megdolgoztatta a DEAC-ot a budapesti kiscsapat

| 2020. 01. 10. | 22:03:00
A debreceniek erdélyi túrán zárják az alapszakaszt.

Nem akármilyen sérüléshullám sújtja a DEAC jégkorongcsapatát, amely hat meghatározó játékosa nélkül állt ki a fiatal titánokat felvonultató Budapest Hokiklub ellen az Erste Liga pénteki játéknapján.

A gól nélküli első harmadban nagy iramot diktáltak a csapatok, látványos, kiegyenlített csata alakult ki, ami azt sejtette, hogy a debreceni gárda nem kapja ingyen a győzelmet. A sok sérült miatt  „kevert” sorokkal operált David Musial, a DEAC mestere, és a második harmadban már jött a gól! Sági és Izacky szemet gyönyörködtető összjátéka után a cseh avatta fel a kanadai kapuslegenda, Martin Brodeur fiát, Jeremy Brodeurt. Még ebben a harmadban az új légiós, az amerikai Grasskamp talált be emberelőnyben, így megnyugtató előny birtokában vághatott neki az egyetemi csapat az utolsó játékrésznek.

A harmadik harmad elején Kulesov gólja sem törte meg a fővárosi riválist, amely nagy elánnal támadta Hetényi kapuját. Jens Brändström svéd edző már három perccel a vége elő lehívta a kapusát, hogy helyette mezőnyjátékos rohamozzon, ám a húzás rosszul sült el a budapestiek számára, hiszen Izacky üres kapus gólja végképp eldöntötte a csatát.

A DEAC-nak ezért a papírforma-győzelemért is sokat kellett dolgoznia, de örömteli, hogy hazai pályán győzelemmel zárta az alapszakasz. Még két idegenbeli, erdélyi meccs vár a fiúkra, majd január végén már a középház felsőházi küzdelmeiben lesz érdekelt az egyetemi egylet.

David Musial: - Annak tükrében, hogy ma hat meghatározó játékosom hiányzott, nem játszottunk rosszul. Végig kézben tartottuk a meccset egy jó csapat ellen, amely erre az estére a MAC-ból is erősített. Most kapunk egy nap pihenőt, majd nekifeszülünk az erdélyi túrának.

Jens Brändström: - Nagyon csalódott vagyok, mert meg sem tudtuk közelíteni azt a teljesítményt, amit az ezt megelőző hat mérkőzésen nyújtottunk. A kapu előtt és a mezőnyben sem voltunk elég harciasak és határozottak, nem vállaltuk fel a „piszkos munkát”, csak arra voltunk jók, hogy szorosan tartsuk az eredményt. Ennél sokkal többre számítottam.