Fradi-verés debreceni módra!

| 2019. 12. 22. | 21:26:00
Izgalmas mérkőzésen diadalmaskodtak a mieink.

A címvédő Ferencváros otthonában lépett jégre a DEAC az Erste Liga vasárnapi játéknapján, és miután a két együttes eddigi összecsapásai mind kiélezett, szoros mérkőzéseket hoztak – legutóbb például egyetlen gól döntött a Fradi javára a hajrában –, számítani lehetett arra, hogy ismét a tetőfokára hágnak az izgalmak.

A DEAC Kulesov révén szerzett vezetést, és elvitte az első harmadot, de a második elején egyenlített a Ferencváros. Kisvártatva megint a debrecenieknél volt az előny, mégpedig a gólerős hátvédnek, Vokla Rolandnak köszönhetően.

A harmadik harmadban Essery és Mazzag növelte háromgólosra a hajdúsági előnyt, ám Fodor Szabolcs, az FTC mestere nem adta fel, és majdnem bejött a húzása. A kapust ugyanis már négy perccel a vége előtt levitte, és emberelőnyben kétszer is betaláltak a zöldek, azaz egy perccel a vége előtt egy gólra olvadt a debreceni előny.

Az utolsó percben az egyenlítésért rohamoztak a hazaiak, de újabb gólt már nem tudtak szerezni, nem úgy a DEAC, amely Essery révén az utolsó másodpercekben üres kapus góllal bebiztosította a győzelmet.

A DEAC nagyon fontos három pont szerzett a címvédő otthonában, és legközelebb már hazai pályán kapaszkodhat az élcsapatokra. Az egyetemi csapat december 26-án, karácsony másnapján a Fehérvári Titánok együttesét fogadják (16:30), amely egy nappal korábban hosszabbításban tudott nyerni a Ferencváros otthonában.