„Egyformák” esnek egymásnak Debrecenben

| 2018. 09. 27. | 16:49:00
Nüanszok dönthetnek az egyik, vagy a másik gárda javára.

Az Erste Liga egyik legerősebb együttese, az UTE vendégszerepel a Debreceni Jégcsarnokban pénteken este 20 órától. Ha szemügyre vesszük a liga tabelláját, ritka helyzetet láthatunk. A két csapat holtversenyben áll a negyedik helyen, 6-6 mérkőzésen megszerzett azonos pontszámmal (12) és azonos gólkülönbséggel (25-15).

Az eltérés annyi, hogy a Debreceni Egyetem jégkorongozói egy győzelemmel többet szereztek, de van egy rendes játékidőben elszenvedett vereségük, míg a lila-fehérek eddig nem kaptak ki rendes játékidőben. Mindez persze aligha nyújt támpontot a pénteki esélylatolgatáshoz.

A DEAC csapatát az elmúlt időszakban úgy ismertük meg, mint rendkívül jó szellemiségű társaságot,

amelynek egyik fő erőssége a csapategység. Sztárok nincsenek, de eddig minden meccs „előléptette” azokat a játékosokat, akik a hátukra vették az együttest, ha kellett.

Az UTE csapata nyilvánvalóan komoly játékerőt képvisel, papíron a legveretesebb gárda a ligában. Szilassy Zoltán vezetőedző a légiósok ügyében továbbra is a „szlovén vonalat” preferálja, az együttes erősségei közé tartozik a rutinos kapuvédő Sila Ales, valamint a gólerős Hebar és Ropret, az utóbbi pillanatnyilag a harmadik a kanadai táblázaton. Hasonló helyet foglal el a társulaton belül a szlovák védő, Peter Huba is, a tengerentúlról pedig Nagy Nilan és Stefishen. És akkor még nem beszéltünk az olyan, tapasztalt, a válogatottat is megjárt magyar játékosokról, mint Sikorcin, Benk András, vagy Varga Arnold.

Izgalmas meccsre van kilátás, nüanszok dönthetnek az egyik, vagy a másik gárda javára.