Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Tehetségeit ünnepelte a Debreceni Egyetem iskolája

unideb.hu | 2024. 05. 24. | 19:25:00
A tanulók különleges programokon keresztül mutatták be kreativitásukat.
Tehetségeit ünnepelte a Debreceni Egyetem iskolája
2016 óta minden évben megrendezik a tehetségnapot (Fotó: unideb.hu)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A reneszánsz szabadulószobákból kijutva, a kor olasz építészeti remekeit bebarangolva egészen a Loire-menti kastélyokig kalauzolták a diákok az érdeklődőket a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája idei tehetségnapján. A tanulók különleges programokon keresztül mutatták be kreativitásukat, ügyességüket és tudásukat az intézmény Csengő utcai feladatellátási helyén.

A Debreceni Egyetem (DE) Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája 2016 óta minden évben megszervezi a tehetségnapot azzal a céllal, hogy megünnepelje a diákok tanévben elért sikereit és bemutassa a három feladatellátási hely tehetségeit és eredményeit.

A Debreceni Egyetem figyelemmel követi a gyakorlóiskolák tehetséggondozó programjait. Ezek alapján elmondható, hogy az a tanuló, aki a Kossuth Gyakorlóban sikereket ér el, tehetségfejlesztő tevékenységét a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjában is ki tudja teljesíteni. Örömmel látjuk, hogy sokan vagytok. Hiszek abban, hogy a környezet, amelybe egy gyermek kerül, meghatározza azt, hogy felnőttként milyen területen és mennyire lesz eredményes. A tanáraitok felkészítő munkája segít majd benneteket abban, hogy nagyon szép sikereket érjetek el a jövőben 

– mondta a tehetségnap megnyitóján Pósánné Rácz Annamária, a Debreceni Egyetem oktatási főigazgatója.

A Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája három feladatellátási helyén több mint kétezer diák tanul. Az intézmény évek óta akkreditált kiváló tehetségpont, komplex tehetségprogrammal segíti a diákok kibontakozását. Az iskola tanulói idén is számos országos megmérettetésen, tanulmányi versenyen, korosztályos bajnokságokban, illetve diákolimpiákon értek el kiemelkedő eredményt.

- Az idei tehetségnapunk központi témája a reneszánsz, azért is, mert ez az a kor, amelyben az új ismeretek iránti igény, a műveltség nagyon nagy szerepet kapott. Ez a szellemiség illeszkedik intézményünk gondolatvilágához. Úgy gondolom, sikereink közül arra lehetünk a legbüszkébbek, hogy diákjaink a kiváló sportteljesítmények, illetve a tantárgyi versenyeken elért kiemelkedő sikereik mellett rendkívül jó tanulmányi eredménnyel is rendelkeznek és a hétköznapjainkat megfigyelve elmondhatjuk, hogy örömmel járnak iskolánkba – emelte ki Denichné Hajdu Tímea, a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája főigazgatója.

Az iskola tehetségei színházi és zenei előadásokkal, természet- és társadalomtudományi, valamint művészeti projektekkel, műhelymunkákkal mutatkoztak be az első osztályostól a végzős középiskolásig. Megelevenedett a reneszánsz kor színházi és kórusvilága, a diákok újraértelmezték Shakespeare műveit és hajítógépet is készítettek.

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Elektromobilitás: az EU büntetővámot vetne ki a kínaiakra
Elektromobilitás: az EU büntetővámot vetne ki a kínaiakra
Kína nagyon elégedetlen az Európai Unió magatartásával.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Gazdaság
Hungarospa: indul a főszezon!
A Prémium Zóna és a csúszdapark nyitása alkalmából akció!
A csatornába vezette a szennyezett vizet egy kínai cég Debrecenben
A büntetésről már május 22-én döntöttek, ám a határozatot csak június 11-én hozták nyilvánosságra.
Bővítik az ipari területet Bárándon
Műhely, út és parkoló is épül.
A fiatalok átlagosan 37,2 millió forintért vásároltak ingatlant az idén
Az idősebbeknél jelentősen nő az összeg, és sokan készpénzben fizettek.
Támogatott tartalom
BSZC: tanév végi elismeréseket adtak át Hajdúszoboszlón
BSZC: tanév végi elismeréseket adtak át Hajdúszoboszlón
Diákokat és pedagógusokat is díjaztak.
Erdőfürdő, éjszakai túra, csillagles – izgalmas programokkal készül a Zsuzsi
Erdőfürdő, éjszakai túra, csillagles – izgalmas programokkal készül a Zsuzsi
Különleges, természetközeli időtöltés a Hármashegyi-erdőben.
Debreceni óvodásokért dolgoztak a XANGA munkatársai
Debreceni óvodásokért dolgoztak a XANGA munkatársai
Az ingatlanfejlesztő és -üzemeltető cégnél egy áramszünet miatt újragondolták a munkanapot.
Stafétabot-átadás a Sensirion Hungary Kft-nél
Stafétabot-átadás a Sensirion Hungary Kft-nél
Bemutatták a debreceni gyár új ügyvezetőjét.