Szlovák csapatot vert a Debrecen

dvsc.hu | 2024. 07. 19. | 14:18:32
Kétszer is betaláltak a piros-fehérek.
Két gólnak örülhettek Dzsudzsákék (Fotó: dvsc.hu)

A Szlovákiában élcsapatnak számító MSK Zilina (Zsolna) elleni felkészülési mérkőzés volt soron július 18-án, csütörtökön a DVSC ausztriai edzőtáborában. A találkozó elején a mezőnyjáték dominált, a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben.

A félidő feléhez közeledve elég sok volt a szabálytalanság, majd Dzsudzsák Balázs szabadrúgása után Dusan Lagator fejelt, a kapus a léc alól ütötte szögletre a játékszert. A szögletet követően a hosszú saroknál Oleksandr Romanchuk találta el a jobb kapufát. A 45. percben Dzsudzsák Balázs közeli kísérleténél bravúrral védett a szlovákok kapusa, így a szünetig nem esett gól.

A pihenő után, az 50. percben a Zilina dolgozott ki egy helyzetet, de Oleksandr Romanchuk a gólvonal előteréből menteni tudott. A 60. percben aztán megszerezte a vezetést a Loki, Brandon Domingues balról passzolt középre Szűcs Tamásnak, aki 16 méterről kilőtte a bal alsót (1-0).

A 66. percben jött a második debreceni gól is, Szűcs Tamás szerzett labdát, majd önzetlenül Bárány Donátnak passzolt, aki nem hibázta el a ziccert (2-0). A mérkőzés utolsó szakaszában megszaporodtak a cserék, Megyeri Balázsnak kellett védenie egy nagyot, majd a 85. percben Hranica egy bombagóllal szépíteni tudott (2-1). A DVSC összességében megérdemelten nyert.

A Loki a tervek szerint július 19-én, pénteken az osztrák Ried ellen lép pályára.