Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nagy munka indul az autóbusz-állomásnál!

Cívishír | 2025. 03. 20. | 15:32:14
Debrecen több pontján kezdődnek hosszú ideig tartó csomópont-átépítések.
Nagy munka indul az autóbusz-állomásnál!
Papp László (Fotó: Ratalics László/Cívishír)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Március 23-tól, azaz vasárnaptól új forgalmi rend lép érvénybe a Szoboszlói út-Erzsébet utca-Miklós utca-Külsővásártér csomópontban, amelyet átépítenek 2026 őszére; a munkálatok itt március 24-től megindulnak, s hamarosan a Balmazújvárosi út-Füredi út-Csigekert utca-Szabó Lőrinc utca, a Vámospércsi út-Faraktár utca-Budai Nagy Antal utca-Hétvezér utca csomópontjában, valamint a 354-es főút és a Vezér utca között is építkezés kezdődik a város közlekedésének biztonságosabbá, gyorsabbá válása érdekében – hangzott el a március 20-i sajtótájékoztatón.  

Pántya József út- és vasútépítésért felelős helyettes államtitkár közlése szerint az Építési és Közlekedési Minisztérium bruttó 14 milliárd forintból valósítja meg a sorolt beruházásokat, amelyek közül a legköltségesebb – 8 milliárd forint – a 354-es és a Vezér utca összekötése és egy külön szintű csomópont megépítése. A Szoboszlói úti projekt 2,5 milliárd forintba kerül, a kivitelező HE-DO Zrt.-nek 18 hónapja lesz a 2800 köbméternyi betonpálya-szerkezetet és 9 ezer tonnányi aszfaltot felhasználó munkafolyamatok befejezésre. Az átépítés eredményeként

  • egy új forgalmi sávot kap a Szoboszlói út;
  • átépül a jobbra kanyarodó ív a Miklós utcán;
  • új autóbuszsáv létesül az Arany János és Miklós utcák között;
  • önálló jobbra kanyarodó sáv épül az Arany János és a Széchenyi utcák között;
  • javítják a távolsági autóbuszok ki- és bekanyarodási feltételeit a Külsővásártéri buszállomáson; 
  • egyirányúsítják a Postakert utcát a Zelemér utca irányában.
Pántya József helyettes államtitkár (Fotó: Ratalics László/Cívishír)

Azonban a munkavégzések idejére a jelenlegi sávoknak körülbelül a felét használhatják csak a közlekedők a csomópontban és környezetében.

A napi 35 ezer jármű forgalmát bonyolító Szoboszlói úti csomópont áteresztőképessége 20-25 százalékkal nő az átalakítás után – erről már Papp László polgármester beszélt. Sokat vár az új buszsávtól, hiszen a távolsági autóbuszok jelenleg nagyban lassítják a közlekedést csúcsidőben, a csomópont-fejlesztést követően viszont nem a többi jármű között, hanem saját sávban haladhatnak majd az Arany János és a Miklós utca között. 

– A vasútállomás irányából érkezők számára a sávkiosztás megváltozik az Erzsébet utcán, míg a Szoboszlói úton a Keleti sorig 2x2 sávon haladhat majd a forgalom. A Miklós utcai kerékpárutat a Postakert utcáig kialakítják – sorolta az átalakítás utáni előnyöket. Hozzátette: addig is zajlik a keleti és a józsai elkerülő, valamint a Debrecent és Józsát összekötő 35-ös főút 2x2 sávra alakításának előkészítése, tervezése. Papp László köszönetet mondott a kormánynak, amiért a jelenlegi költségvetési helyzetben is kiemelt figyelem helyeződik Debrecenre.

Pósán László napi szinten áthajt a csomóponton (Fotó: Ratalics László/Cívishír)

A sajtótájékoztatón Pósán László (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő is megszólalt, ő napi szinten jár erre, mert a szülei a környéken laknak. Emlékeztetett, a terület régen is a forgalmasabb helyek közé tartozott a város életében, hiszen a Miklós utca végén volt az egyik városkapu, míg a Külsővásártéren sok-sok áru cserélt gazdát. Azzal pedig, hogy Debrecen népesebbé válik, szükségszerűen a forgalom is növekszik.

„Sok itt az elkövető, tehát sok ember van itt, aki sokat dolgozott azért, hogy ez a mostani állapot is bekövetkezzen” – kezdte Tasó Lászó (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő, aki a gondolatmenetet úgy folytatta, hogy az elmúlt évtizedekben sokat dolgoztak Debrecen megerősödéséért, hogy befussa a pályát, amire hivatott. Mint mondta, Debrecen a térség gazdasági erőcentrumává vált, olyan lendülettel gyarapodik, amelyet „még Európában is nehezen tudnak követni”. Hozzátette, jelenleg az agglomerációs munkavállalók mintegy 70 százaléka Debrecen felé veszi az irányt, miután felkel. 

Tasó László: „ha 2026 áprilisában éppen hétbaj van…” (Fotó: Ratalics László/Cívishír)

A képviselő kitért a választókerületében, a Vámospércsi út-Faraktár utca-Budai Nagy Antal utca-Hétvezér utca csomópontjában végrehajtandó 1,78 milliárd forintos fejlesztésre, amely során mindegyik út és utca önálló jobbra kanyarodó sávot kap és a Zsuzsi vonat nyomvonalát is korrigálják 261 méteren.

– Minden irányban közlekedési beruházások kezdődnek, picit beborul az égtájak felől, ezért arra kérem a választópolgárokat, hogy ha 2026 áprilisában éppen hétbaj van, ne azt nézzék, hanem azt, hogy mi lesz utána – fogalmazott Tasó László, aki szerint az „ÉKM mindenre képes”, arra is, hogy valamennyi beruházást kiválóan bonyolítsa le és hozzávarázsolja a forrásokat.

Ratalics László

További híreink
Nemzetközi díjakat nyert a Nagyerdőbe tervezett kiállítóépület
Nemzetközi díjakat nyert a Nagyerdőbe tervezett kiállítóépület
Az Architizer A+Awards az építészet Oscar-díja.
Autók ütköztek a debreceni kereszteződésben
Autók ütköztek a debreceni kereszteződésben
Áramtalanítják a járműveket.
Jóváteheti bűnét a debreceni tolvaj
Jóváteheti bűnét a debreceni tolvaj
Az ügyészség az eljárást hat hónapra felfüggesztette.
Tíz világkonyha a Nagyerdőn
Tíz világkonyha a Nagyerdőn
Június 12-én kezdődik a 10. Debreceni Gourmet Fesztivál.
A Nagyállomás is szóba került az Országgyűlésben
A Nagyállomás is szóba került az Országgyűlésben
A debreceni tiszások hozták szóba.
A TISZA új IC-ket ígér a debreceni vonalra
A TISZA új IC-ket ígér a debreceni vonalra
A MÁV Szolgáltató Központ Zrt-t fel kell számolni - hangzott el.
Vissza kellett tolni egy vonatot Debrecenbe
Vissza kellett tolni egy vonatot Debrecenbe
Elromlott, elzárta a pályát.
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Papp László támogatásáról biztosította debreceni utánpótlásnevelést.
Útlezárás a Magyarország–Kazahsztán meccs miatt
Útlezárás a Magyarország–Kazahsztán meccs miatt
Változik a forgalmi rend Debrecenben.
Gázolt a vonat: már nincs késés a debreceni vonalon
Gázolt a vonat: már nincs késés a debreceni vonalon
Kisújszállásnál ütött el egy embert az InterCity.
Két szakaszban közlekednek a debreceni villamosok
Két szakaszban közlekednek a debreceni villamosok
Baleset történt a Simonyi úton.
42-es: komplett burkolatfelújításra lenne szükség
42-es: komplett burkolatfelújításra lenne szükség
Kátyúzás, sebességkorlátozás és szakaszos felújítások tartják életben a nemzetközi főutat.
Lendületet vett Tiszagyulaháza fejlődése
Lendületet vett Tiszagyulaháza fejlődése
Az utak, a közösségi terek és a turisztikai beruházások állnak a középpontban.
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Ám úgy tűnik, nem mindenki ugyanannyit kap majd.
Nem csak lakni, élni is lehet Bojton
Nem csak lakni, élni is lehet Bojton
A fejlesztések mellett a közösségépítésre is egyre nagyobb hangsúlyt helyeznek a faluban.
Komádiban még mindig sokaknak kapaszkodó a közmunka
Komádiban még mindig sokaknak kapaszkodó a közmunka
A közfoglalkoztatás egyszerre jelent megélhetést és városfenntartást – mondja a polgármester.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
Nőtt a gyereklétszám, megújult az óvoda Kismarján
Nőtt a gyereklétszám, megújult az óvoda Kismarján
Három év alatt felújítások, új programok és egyre több beiratkozó érkezett a Tarka-Barka Óvodába.
A gyerekek jövőjébe fektet Mikepércs
A gyerekek jövőjébe fektet Mikepércs
Saját önkormányzati forrásból újul meg a Petőfi utcai óvoda udvara és környezete.
Lépésről lépésre próbálnak változtatni Komádiban
Lépésről lépésre próbálnak változtatni Komádiban
Tóth Ferenc polgármester szerint a kisvárosban a rendezettebb környezet és a szociális munka együtt hozhat eredményt.
Bojt újra elkezdett hinni önmagában
Bojt újra elkezdett hinni önmagában
Az élet a településen ma már nem a múlt nehézségeiről, hanem a jövő építéséről szól.
Hirdetés
Hirdetés
Nemzetközi díjakat nyert a Nagyerdőbe tervezett kiállítóépület
Nemzetközi díjakat nyert a Nagyerdőbe tervezett kiállítóépület
Az Architizer A+Awards az építészet Oscar-díja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hetényi Zoltán marad a DEAC kapujában
Hetényi Zoltán marad a DEAC kapujában
Vannak még tervei Debrecenben.
Hirdetés
Hirdetés
Miskolcról Debrecenbe: a Loki szerződtette Macsó Mátét
Miskolcról Debrecenbe: a Loki szerződtette Macsó Mátét
A fiatal középpályás aláírta a szerződését.
Lendületet vett Tiszagyulaháza fejlődése
Lendületet vett Tiszagyulaháza fejlődése
Az utak, a közösségi terek és a turisztikai beruházások állnak a középpontban.
Autók ütköztek a debreceni kereszteződésben
Autók ütköztek a debreceni kereszteződésben
Áramtalanítják a járműveket.
Gazdaság
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Ám úgy tűnik, nem mindenki ugyanannyit kap majd.
Nem csak lakni, élni is lehet Bojton
A fejlesztések mellett a közösségépítésre is egyre nagyobb hangsúlyt helyeznek a faluban.
Komádiban még mindig sokaknak kapaszkodó a közmunka
A közfoglalkoztatás egyszerre jelent megélhetést és városfenntartást – mondja a polgármester.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
Nőtt a gyereklétszám, megújult az óvoda Kismarján
Három év alatt felújítások, új programok és egyre több beiratkozó érkezett a Tarka-Barka Óvodába.
Támogatott tartalom
Nem csak a környékről járnak a berettyóújfalui strandra
Nem csak a környékről járnak a berettyóújfalui strandra
A Bihar Termálligetbe Romániából, és nyugat-európai lakókocsis turisták is érkeznek.
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Nagyvállalatok és helyi cégek egyaránt toboroznak.
 Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Professzionális szolgáltatások a L’Essence De Luxe-ban.
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
A rendezvényt hagyományosan zenei és szabadidős programok is kiegészítik.